BEZPIECZEŃSTWO DZIECKA W DRODZE DO I ZE SZKOŁY

W  ramach podniesienia bezpieczeństwa dzieci na drogach szkoła nasza przystąpiła
do udziału w programie społecznym prowadzonym
przez Budimex S.A - „Domofon ICE”.

Główną ideą programu jest wyposażenie uczniów w plastikowe karty zawierające dane ułatwiające - w razie wypadku - kontakt z ich najbliższymi. Kampania ma jednocześnie szerszy wymiar edukacyjny, promując wśród młodych ludzi zasady bezpiecznego zachowania na drodze,  udzielania pierwszej pomocy, zachowania podczas kontaktu z osobą obcą oraz z psem.
1 grudnia 2016r. uczniowie klas 1-3 brali udział w uroczystej gali i odebrali „odblaskowe domofony”.

Podczas uroczystości rozpoczęcia Roku Szkolnego 2016/2017 przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie nadkomisarz p. Tomasz Kaszewski odczytał list Komendanta Wojewódzkiego zachęcający rodziców do współpracy w zakresie przekazywania informacji o zagrożeniach w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa naszego regionu.
Informacje o mapach zagrożeń bezpieczeństwa będą dostępne od września na stornach internetowych komend Policji województwa łódzkiego.

1 września przedstawiciele PEC, przed naszą szkołą, przeprowadzili akcję przypominającą o prawidłowych zasadach bezpieczeństwa dzieci.
Rozdawali dzieciom opaski odblaskowe zachęcając w ten sposób do właściwego,
a przede wszystkim bezpiecznego zachowania w drodze do szkoły.

Rady dla dzieci:

Rady dla rodziców

Do szkoły idź zawsze główną drogą.

Pamiętaj, aby Twoje dziecko zawsze było widoczne na drodze
i nosiło odblaski.

Przez ulicę przechodź tylko
w miejscach wyznaczonych.

Zapoznaj dziecko
z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Bądź widoczny- nos odblaski.

Korzystaj z auta w sposób bardzo odpowiedzialny.

Jeśli nie ma chodnika, idź poboczem z lewej strony jezdni.

Dowożąc dziecko do szkoły zatrzymuj się w miejscu dozwolonym. Zapewnij dziecku bezpieczeństwo kiedy wsiada
i wysiada z samochodu.

Nigdy  nie przebiegaj przez jezdnię.

Pamiętaj, że ulica nie jest dobrym miejscem do zabaw.

Jeśli jesteś zaczepiany przez nieznajomego, powiadom o tym niezwłocznie rodziców lub opiekunów.

Nie przyjmuj od nieznajomych żadnych prezentów w postaci słodyczy, zabawek, pieniędzy itp.

Nie ufaj obcym. Nie oddalaj się od miejsca zamieszkania.

Klucze od mieszkania noś
w miejscu niewidocznym dla obcego.

Jeśli nieznajomy zapyta cię
o drogę, pod żadnym pozorem nie wsiadaj z nim do samochodu.

Nasz adres:

ul. Lipowa 11,
97-400 Bełchatów
Kontakt z nami:
tel. 44 632 22 18   fax 44 632 20 34
e-mail sp4b@interia.pl
Godziny  pracy sekretariatu:
pn, śr - pt: 7:30 - 15:30;
wt: 9.00 - 17.00

Nasza szkoła jest zawsze na medal!