04.04.2012

Odpowiedzialność prawna nieletnich i osób dorosłych

4 kwietnia 2012 roku odbyło się spotkanie uczniów klas szóstych z podkomisarzem Sławomirem Szymańskim na temat „ Odpowiedzialność prawna nieletnich i osób dorosłych”.

Opinie uczniów na temat tego spotkania:                                                                                                                                                                                             * Policjant opowiadał o agresji, która może przemienić się w przemoc. Spotkanie bardzo mi się podobało, ponieważ dużo z niego wyniosłam – wiem czego nie powinniśmy robić.

* Podczas spotkania dowiedziałam się, że:
- w szkole nie wolno robić sobie kawałów, które są przykre dla drugiej osoby.                                    Wiem, że przemoc jest najgorszą rzeczą. Nie wolno nikogo bić i robić innych przykrych rzeczy.                     Nie można ze złości wyżywać się na kimś innym.

* Z dzisiejszego spotkania zapamiętałem to, że przemoc jest fizyczna i psychiczna. Rozmawialiśmy                o agresji. Dowiedziałem się, co to jest przestępstwo.

* Policjant mówił o złości i przemocy. Dowiedzieliśmy się o tym, że   w wieku 13 – 17 lat za czyny karalne można iść do poprawczaka, a po skończeniu 17 lat Ado więzienia. Mówiliśmy o cyberprzemocy.