Kampanie i programy edukacyjne
POMYSŁOWY ROK
ZA KILKA DNI ŚWIĘTA
KOLOROWA LOKOMOTYWA
UCZNIOWIE CZWÓRKI SĄ KULTURALNI


MIKOŁAJ NA DRODZE
Bełchatowscy Policjanci wspólnie z przedstawicielem z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim, gościem specjalnym – Świętym Mikołajem oraz jego pomocnikami z klasy policyjnej z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Bełchatowie - odwiedzili czwartoklasistów ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Bełchatowie w ramach prowadzonej akcji „Mikołaj na drodze”. Uczniowie otrzymali komiks o superbohaterze SUPER STOPKU, z którym będą przygotowywać się do egzaminu na kartę rowerową.
Bełchatowscy policjanci po raz kolejny włączyli się w działania „Mikołaj na drodze” prowadzone przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Piotrkowie Tryb. Celem akcji jest przypomnienie podstawowych zasad związanych z bezpieczeństwem, w nieco odmiennej formie.
5 grudnia 2017 roku Święty Mikołaj w asyście policji zawitał do uczniów klas czwartych SP Nr 4 w Bełchatowie, aby wręczyć im komiksy
o superbohaterze STOPKU, z którym będą przyswajać wiedzę o ruchu drogowym, niezbędną do zdania egzaminu na kartę rowerową. Czwartoklasiści z radością powitali niecodziennych gości i chętnie odpowiadali na zadawane pytania. Na zakończenie były słodycze
i pamiątkowe zdjęcia. Upominki dla czwartoklasistów ufundował piotrkowski WORD.
"Stop agresji fizycznej i psychicznej ". "Nie zamykają oczu - Agresja". Zajęcia z pracownikami Straży Miejskiej w ramach profilaktyki, które odbyły się 5 grudnia 2017r. w naszej szkole dla klas 6 i 7.
8 listopada klasa 2 i klasy 3 wzięły udział w spotkaniu ze Strażą Miejską w ramach profilaktyki. Nauka przez zabawę - ,,Przygotowanie do uczestnictwa w ruchu drogowym" z Autochodzikiem.
18 października 2017r. w ramach zajęć profilaktycznych i współpracy ze Strażą Miejską odbyły się zajęcia dla klas zerowych i pierwszych pt. "Bezpieczeństwo dziecka w kontaktach z osobami obcymi".
3 października 2017r. w naszej szkole odbyły się warsztaty z udziałem profesjonalnego tresera wraz z psem Aiaxem na temat „Bezpiecznego kontaktu z psem”.
Dziękujemy pracownikom Fundacji Ośrodka Realizacji Inicjatyw za umożliwienie udziału
w ciekawej i pouczającej prelekcji.
BEZPIECZEŃSTWO DZIECKA W DRODZE DO I ZE SZKOŁY
BEZPIECZEŃSTWO DZIECKA W INTERNECIE
LEKKOATLETYKA DLA KAŻDEGO
EKSPERYMENT ŁAŃCUCHOWY
W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 4 W BEŁCHATOWIE W RAMACH REALIZACJI PROJEKTU SZKOŁA W RUCHU ZREALIZOWANO NASTĘPUJĄCE OBSZARY
I ZADANIA .
REALIZACJA ZADAŃ OBSZARU NR 1
Odbyły się zajęcia wychowania fizycznego związane z aktywnością fizyczną, które pokazały, że lekcje WF mogą być ciekawe i atrakcyjne.
Przykłady dobrych praktyk:
scenaruisz zajęć wf 1scenariusz zajęć wf 2
REALIZACJA ZADAŃ OBSZARU NR 2
Wychowanie fizyczne – alternatywne formy realizacji zajęć wychowania fizycznegoscenariusz zajęć wf 3
scenariusz zajęć wf 4
REALIZACJA ZADAŃ OBSZARU NR 5
Pozalekcyjne zajęcia sportowePozalekcyjne zajęcia sportowe dają naszym uczniom możliwość spędzania czasu wolnego aktywnie i z pożytkiem dla zdrowia uczniów. Pozwalają odpocząć, zregenerować siły fizyczne i psychiczne po całodziennym pobycie w szkole, rozwijać i pogłębiać zainteresowania sportowe .
Celem zajęć organizowanych w czasie wolnym od zajęć lekcyjnych jest:
• wdrożenie uczniów do przestrzegania zasad współżycia zespołowego,
• kształtowanie samodyscypliny,
• rozwijanie poczucia odpowiedzialności za zdrowie i bezpieczeństwo swoje oraz kolegów,
• propagowanie zasad „czystej gry” ( fair play),
• rozwijanie wiary we własne siły, przełamywanie lęków i obaw,
• rozbudzanie zainteresowań aktywnością ruchową.
W naszej szkole prowadzone są zajęcia pozalekcyjne cyklicznie przez cały rok szkolny. Uczniowie mają możliwość rozwijania swoich zainteresowań sportowych.
BASEN I LODOWISKO
REALIZACJA ZADAŃ OBSZARU NR 6
Ruch poza szkołąW okresie trwania konkursu Szkoła Podstawowa nr 4 w Bełchatowie wraz z Ludowym Uczniowskim Klubem Sportowym LUKS zorganizowała dla dziewczyn i chłopców z naszej szkoły zawody tenisa stołowego.
TENIS STOŁOWY - ZAWODY
PROJEKT CZWÓRKA DROGĄ DO SUKCESU NA BANK Z BANKIEM ZACHODNIM WBK!
BEZPIECZNA PRZERWA
UWAGA NADWAGA!
UWAGA NADWAGA spotkanie dla uczniów klas 4-6
Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.
MIĘDZY NAMI KOBIETKAMI
Między nami kobietkami - spotkanie dla dziewczynek z klas szóstych
Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.
Klasa 1 a, 1b i 1c biorą udział w programie „Mały Mistrz”, który jest współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.
Program „Mały Mistrz” skierowany jest do dzieci z klas I-III szkół podstawowych, a jego ideą jest propagowanie aktywnej postawy. Formuła "Małego Mistrza" opiera się na sześciu zasadniczych blokach sportowych z możliwością poszerzania o pokrewne dziedziny. W każdym bloku uczeń ma szansę opanowania określonych umiejętności i wiadomości, za które nagradzany jest odpowiednią odznaką. Zdobywca kompletu sprawności otrzymuje tytuł Małego Mistrza.
Bloki te to: Rowerzysta-Turysta, Gimnastyk-Tancerz, Saneczkarz-Narciarz-Łyżwiarz,Piłkarz, Lekkoatleta, Pływak-Wodniak.
Główne cele programu "Mały Mistrz"
1. poprawa stanu zdrowia i sprawności fizycznej uczniów klas I-III;
2. wsparcie nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej i wychowania fizycznego w planowaniu i prowadzeniu zajęć wychowania fizycznego i edukacji zdrowotnej;
3. promowanie nowych, atrakcyjnych form zajęć ruchowych zgodnych z nową podstawą programową;
4. monitorowanie stanu zdrowia, rozwoju fizycznego i sprawności fizycznej uczniów klas I-III;
5. określenie preferencji w wyborze aktywności fizycznej uczniów;
6. zachęcenie uczniów do nowych form aktywności fizycznej; Mały Mistrz
Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.
EKOLOGICZNIE Z CZWÓRKĄ ŻYJ!!!
SMOK MĄDRAGON DAJE RADĘ
OWOCE W SZKOLE
ŚNIADANIOWA KLASA
4 kwietnia 2012 roku odbyło się spotkanie uczniów klas szóstych z podkomisarzem Sławomirem Szymańskim na temat „ Odpowiedzialność prawna nieletnich i osób dorosłych”.
Opinie uczniów na temat tego spotkania: * Policjant opowiadał o agresji, która może przemienić się w przemoc. Spotkanie bardzo mi się podobało, ponieważ dużo z niego wyniosłam – wiem czego nie powinniśmy robić.
* Podczas spotkania dowiedziałam się, że :
- w szkole nie wolno robić sobie kawałów, które są przykre dla drugiej osoby. Wiem, że przemoc jest najgorszą rzeczą. Nie wolno nikogo bić i robić innych przykrych rzeczy. Nie można ze złości wyżywać się na kimś innym.
* Z dzisiejszego spotkania zapamiętałem to, że przemoc jest fizyczna i psychiczna. Rozmawialiśmy o agresji. Dowiedziałem się, co to jest przestępstwo.
* Policjant mówił o złości i przemocy. Dowiedzieliśmy się o tym, że w wieku 13 – 17 lat za czyny karalne można iść do poprawczaka, a po skończeniu 17 lat Ado więzienia. Mówiliśmy o cyberprzemocy.
Do Programu „Radosny Uśmiech – Radosna Przyszłość” przystąpiło 51uczniów klas drugich.
Celem głównym programu jest - zmniejszenie występowania próchnicy zębów u dzieci.
Celeszczegółowe: * wzrost wiedzy na temat zdrowia jamy ustnej
* wyrobienie nawyków higienicznych od najmłodszych lat
* podniesienie wśród dzieci odpowiedzialności za higienę jamy ustnej * zachęcanie rodziców do współdziałania na rzecz prawidłowej higieny jamy ustnej Nauczyciele otrzymali pakiety materiałów edukacyjnych :
- poradnik dla szkolnego realizatora programu
- plakat „ Na odsiecz Zębolandii” - - plakat „Szczotkowanie zębów w 5 krokach”
- film „Doktor Ząbek i legenda Zębolandii” (płyta CD/ kaseta VHS).
Natomiast uczniowie otrzymali pakiet składający się z pasty oraz szczoteczki do zębów.
colgate
Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.
Próchnica jest jedną z najszerzej rozpowszechnionych chorób na świecie. W Polsce dotyczy 85-90% wszystkich grup wiekowych. Głównym czynnikiem odpowiedzialnym za rozwój próchnicy zębów są bakterie, które rozkładając cukry obecne w pożywieniu, wytwarzają kwasy rozpuszczające substancje mineralne szkliwa. Czas zalegania pokarmu w jamie ustnej jest drugim czynnikiem próchnicy. Kolejne czynniki powstawania próchnicy to: czynniki dietetyczne i uwarunkowania genetyczne. To, czy nasze zęby będą zdrowe w największej mierze zależy jednak od nas samych, od naszej świadomości i znajomości problemu.
Nasza szkoła oraz 1200 innych szkół podstawowych ze 106 miast Polski przystąpiła do Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Moje miasto bez elektrośmieci”.
Uczestnikami programu są uczniowie klasy III a oraz III b.
Celem przedsięwzięcia jest:
- kształtowanie właściwych postaw ekologicznych poprzez sygnalizowanie uczniom zagrożeń, jakie dla środowiska stanowi ZSEE,
- wskazanie, w jaki sposób można te zagrożenia zminimalizować, - motywowanie do podejmowania działań sprzyjających ochronie środowiska.
6 października 2011 roku odbyło się spotkanie, podczas którego przeprowadzony został program edukacyjny dla dziewcząt klas szóstych – pt. ,,Miedzy nami kobietkami ”. Program przeprowadziła mgr Joanna Matczak , która jest prelegentką działu edukacji i profilaktyki firmy Procter & Gamble Operations Polska Sp. z o. o. Tematem spotkania są problemy okresu dojrzewania, pierwsze tajniki dorosłości i praktyczne wskazówki jak sobie radzić w trudnych dla kobiet sytuacjach oraz wyrabianie właściwych nawyków higienicznych.
Wszystkie uczestniczki spotkania otrzymały upominek ,, Twoja szczęśliwa torebka”, która zawierała książeczkę opowiadającą o zmianach w ich organizmie w okresie dojrzewania, opracowaną przez Centrum Informacji Always oraz pakietem próbek produktów sanitarnych przez nich produkowanych. Ze spotkania zadowolone są zarówno dziewczęta jak i prowadząca, ze względu ma miłą atmosferę.
Między nami kobietkami
Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.
Pierwszaki ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Bełchatowie wzięły udział w konkursie plastyczno – rysunkowym pod nazwą ,,Bezpieczeństwo Dziecka na Drodze -2011”.Uczniowie wykonali prace plastyczne, które zostały ocenione przez Komisję konkursową. Przy ocenie i wyborze prac jury kierowało się między innymi :
- zgodnością przedstawionej sytuacji z zasadami ruchu drogowego,
- pomysłowością i inwencją twórczą autorów.
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 6 października 2011 roku . W spotkaniu uczestniczyli przedstawicielka firmy Statoil Poland Sp. z o. o oraz przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji.
Organizatorem i sponsorem nagród jest Statoil Poland Sp. z o. o.
Główną nagrodę – rower oraz kask otrzymała Weronika Wlazło uczennica klasy 1a,
II miejsce – kamizelka odblaskowa oraz gra edukacyjna trafiła do Oliwi Oset z klasy 1b.
III miejsce – kamizelkę odblaskową oraz puzzle edukacyjne otrzymała Wiktoria Marczak z klasy 1b.
W mini teście ze znajomości przepisów ruchu drogowego poprawne odpowiedzi uczniów zostały nagrodzone kamizelkami odblaskowymi. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali książeczki edukacyjne pt. ,,Malujemy - i już wiemy”
Statoil 2011
Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.
W Szkole Podstawowej nr 4 w Bełchatowie odbywają się koncerty prowadzone przez muzyków zatrudnionych przez Biuro Koncertowe ,,WIRTUOZ’’. Uczniowie podczas spotkań z muzyką ,, na żywo’’ poznają wygląd, budowę i brzmienie prezentowanych instrumentów muzycznych. Mają możliwość słuchania utworów z różnych stron świata. Prowadzący koncert rozwijają wyobraźnię i inwencję twórczą młodych słuchaczy poprzez różne formy działalności ; gra na instrumentach, słuchanie, śpiew, ruch i tworzenie muzyki. Aktywizują dzieci zapraszając do wspólnej zabawy i rozwiązywania zagadek muzycznych. Ta forma działania uzupełnia i umożliwia realizację podstawy programowej z zakresu edukacji muzycznej w klasach 0 –III oraz muzyki w klasach IV – VI.
Adres:
ul. Lipowa 11, 97-400 Bełchatów
Kontakt:
tel. 44 /632-22-18; kom. 510-791-755
e-mail: sp4@belchatow.pl
Godziny pracy sekretariatu:
7:30 - 15:30 od poniedziałku do piątku