Zdjęcie

Nasza szkoła powstała we wrześniu 1965 roku. Od pierwszych dni swego istnienia patronem jest Stefan Żeromski. Co roku 1 września, w kolejną rocznicę jej powstania, korytarze wypełniają roześmiane dzieci. Ich radość udziela się też nauczycielom. O tym jak ważny jest to dzień, przekonać nas mogą nauczyciele – emeryci, którzy tego dnia w myślach zawsze są ze swoją szkołą. Uroczystości z okazji kolejnych rocznic przywołują wspomnienia. Wspomnienia wszystkich dzieci. Nie tylko prymusów, ale także największych łobuzów nieśmiałych, smutnych i rozbrykanych... Co z nich wyrosło? Kim są? Kto sprawił niespodziankę? Zupełnie jak nasz patron. Mały Stefek Żeromski to prymus z języka polskiego i kiepski z matematyki - z tego przedmiotu zdawał nawet poprawkę... Dorosły Stefan został wielkim pisarzem, naszym patronem. Z naszej szkoły wiele dzieci również skorzystało ze swojej życiowej szansy i dziś z dumą ich wspominamy.

pn, śr - pt: 7:30 - 15:30; wt: 9.00 - 17.00