SZKOŁA PODSTAWOWA NR 4
                 im. Stefana Żeromskiego
                          w Bełchatowie

 

BIEG PO ZDROWIE

Program edukacji zdrowotnej
BIEG PO ZDROWIE
     

 

Uczniowie klas czwartych zakończyli realizację programu ”Bieg po zdrowie". Podczas zajęć wysłuchali prelekcji, wykonywali plakaty, uczestniczyli w konkursie klasowym. Zdobytą wiedzę na pewno wykorzystają w życiu codziennym.

 


     
W październiku 2021 roku uczniowie klas czwartych przystąpili do realizacji programu edukacji antynikotynowej „Bieg po zdrowie”. Głównym celem programu jest zwiększenie wiedzy i umiejętności uczniów na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów i e-papierosów. Patronat honorowy nad projektem objął Minister Edukacji Narodowej, Ministerstwo Zdrowia oraz Rzecznik Praw Dziecka.

         Gościem jednej z lekcji wychowawczych w klasie 4a i 4b była pani pielęgniarka. Uczniowie dowiedzieli się, jak palenie wpływa na zdrowie, jaki jest skład papierosów (dymu tytoniowego), a przede wszystkim, że nie ma nieszkodliwych papierosów, a papierosy o niskiej zawartości nikotyny i substancji smołowatych są równie niebezpieczne. 

         Podczas godzin wychowawczych, a także lekcji przyrody uczniowie wzbogacali swoją wiedzę, dyskutowali, wymieniali się spostrzeżeniami. Zdobytą wiedzę i umiejętności będą mogli wykorzystać w życiu codziennym.

 

Koordynatorem programu są pani Monika Grygiel i pan Arkadiusz Kruk.

Adres:
ul. Lipowa 11, 97-400 Bełchatów
Kontakt:
tel. 44 /632-22-18; kom. 510-791-755
e-mail: 
sp4@belchatow.pl

Godziny pracy sekretariatu: 
7:30 - 15:30
od poniedziałku do piątku