SZKOŁA PODSTAWOWA NR 4
                 im. Stefana Żeromskiego
                          w Bełchatowie

 

Archiwum

18.09.2014

Malownicze lekcje przyrody, w odcieniu ekologiczno-plastycznym


 

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w projekcie ekologiczno-artystycznym dla dzieci z województwa łódzkiego. Poznaj łódzką małą ojczyznę. KOLOROWA LOKOMOTYWA organizowanego przez Łódzki Dom Kultury.

4 września byliśmy w Łagiewnikach w Parku Krajobrazowym Wzniesień Łódzkich. Uczestnicy wycieczki odbyli ciekawą lekcję przyrody w terenie. Podsumowaniem zajęć było zdobywanie sprawności poruszania się w terenie przy pomocy mapki krajoznawczej, rozwiązując zagadki.

Nie lada wyzwaniem dla uczestników zajęć była końską dawkę przygody gdyż każdy mógł pojeździć konno oraz pospacerować z kucykiem. 

 

9 września uczniowie udali się do Miejskiego Centrum Kultury na warsztaty artystyczne. Tu pod okiem artystów uczniowie próbowali swych sił w rzeźbie w drewnie rzeźbiąc ptaki, grzyby lub tworząc płaskorzeźbę.  Na kolejnych stanowiskach uczestnicy zajęć próbowali swych sił w papieroplastyce i biżuterii ze sznurka. Tworząc piękne bransoletki, kwiaty oraz kartki okolicznościowe.

 

11 września pojechaliśmy do Parku Krajobrazowego Międzyrzecza Warty i Widawki do Bobrownik. Kolejna lekcja przyrody w terenie. Uwieńczeniem zdobytej wiedzy było wykonanie pracy plastycznej.

W poszukiwaniu amonitów uczestnicy projektu przeszukiwali góry wapienne. Wiktorii udało się znaleźć ogromny okaz, który sfotografowaliśmy, gdyż tak dużego rozmiaru kamienia nie udałoby się udźwignąć.

 

KOLOROWA LOKOMOTYWA

Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.


 

WYSTAWA POKONKURSOWA ŚMIECIOWE STWORKI

Zastanawiasz się co można zrobić z kartonów, butelek, gazet, papieru itp.?

Przyjdź i obejrzyj wystawę w bibliotece szkolnej.

 


Adres:
ul. Lipowa 11, 97-400 Bełchatów
Kontakt:
tel. 44 /632-22-18; kom. 510-791-755
e-mail: 
sp4@belchatow.pl

Godziny pracy sekretariatu: 
7:30 - 15:30
od poniedziałku do piątku