SZKOŁA PODSTAWOWA NR 4
                 im. Stefana Żeromskiego
                          w Bełchatowie

 

Archiwum

12.12.2014

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW CZŁOWIEKA


 Prawa człowieka to podstawowe normy przysługujące każdemu z nas, wynikające z samego faktu bycia człowiekiem, na przykład: prawo do życia, wolności słowa, prawo do edukacji. 

Prawa człowieka są takie same dla wszystkich ludzi, bez względu na rasę, płeć, wyznanie czy pochodzenie.

Wszyscy ludzie rodzą się wolni i równi pod względem swej godności i swych praw, a każdy człowiek ma prawo do życia, wolności i bezpieczeństwa swej osoby – te fundamentalne dla każdego wartości są zawarte w Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka ogłoszonej 10 grudnia 1948 r. na obradującej w Paryżu Trzeciej Sesji Ogólnego Zgromadzenia ONZ.

W celu upamiętnienia tego wydarzenia rezolucja Zgromadzenia Ogólnego z 1950 r. ustanowiła dzień 10 grudnia Międzynarodowym Dniem Praw Człowieka.

W dążeniu do wypełniania postanowień Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka 10 grudnia 2014 uczciliśmy rocznicę przyjęcia Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka.

           

W naszej szkole została zorganizowana akcja, która przypominała o tym, że każdemu człowiekowi przysługują pewne prawa, są to m.in. prawo do życia, szczęścia, prywatności czy również do korzystania z dóbr kultury.

             Uroczystości patronowało hasło: „Każdy człowiek rodzi się wolny i równy, ma prawo do życia, wolności, pracy, wypoczynku…” Pamiętając o tym,  szanujmy prawa swoje i innych!
Nie róbmy nikomu krzywdy!

 PAMIĘTAJMY - PRAWA CZŁOWIEKA SĄ WARTOŚCIĄ NAJWYŻSZĄ!

Prawa Dziecka - Prawami Człowieka

Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.Przeczytaj wiecej na temat PRAW DZIECKA
PLAN LEKCJI z PRAWAMI DZIECKA


Adres:
ul. Lipowa 11, 97-400 Bełchatów
Kontakt:
tel. 44 /632-22-18; kom. 510-791-755
e-mail: 
sp4@belchatow.pl
Godziny pracy sekretariatu: 
pn., śr., czw., pt.: 7:00 - 16:00
wt.: 7:00 - 17:00