im. Stefana Żeromskiego
                          w Bełchatowie

09.04.2013

Sześciolatek w szkole

Dostosowane do potrzeb sześciolatków sale lekcyjne, nowoczesne pomoce dydaktyczne, kąciki zabawowe, bezpłatne świetlice i wykwalifikowana kadra pedagogiczna - władze samorządowe Miasta Bełchatowa jednym tchem wymieniają argumenty, które przemawiają ZA zapisywaniem sześciolatków do klasy pierwszej. Potwierdzają je specjaliści, rodzice i ich dzieci.

Rodzice sześciolatków po raz ostatni mogą wybrać  czy posłać swoje dziecko do pierwszej klasy szkoły podstawowej czy tzw. zerówki. W Bełchatowie coraz więcej opiekunów decyduje się wcześniej zapisać swoją pociechę do szkoły.  Od 2014 roku rodzice nie będą jednak mieć już wyboru. Decyzją Ministerstwa Edukacji posłanie dziecka w tym wieku do pierwszej klasy ma być obowiązkowe.

* źródło: http://www.belchatow.pl

od poniedziałku do piątku