SZKOŁA PODSTAWOWA NR 4
                 im. Stefana Żeromskiego
                          w Bełchatowie

 

KLASA 0a


Aktywność ruchowa w ramach programu Leader -100 Sport

Ćwiczone kompetencje to: ciekawość poznawcza oraz odpowiedzialność.Lekcja 1


W dniu 9 marca w oddziale przedszkolnym w grupie 0a ćwiczyliśmy kompetencję nr 2 (ciekawość poznawczą oraz odpowiedzialność). Dzieci poruszały się po sali uciekając przed berkiem. Dotknięty uczestnik zabawy przez berka Czarodzieja zatrzymuje się - nieruchomieje w pozycji rozkrocznej oczekując, aż ktoś z pozostałych uciekających przed berkiem przejdzie zamrożonemu pod nogami.Lekcja 2

W dniu 16 marca grupa 0a  w dalszym ciągu ćwiczyła kompetencje 2. W granicach dużego koła podskakują wróbelki w przysiadzie, które szukają pożywienia. Kiedy do koła wpada na czworakach szczekający pies, wróbelki uciekają do małych kółek nadal podskakując w przysiadzie. W momencie, kiedy pies opuści koło, wróble wracają podskokami, aby dalej szukać pożywienia.
Lekcja 3


23 marca grupa zerowa ćwiczyła w dalszym ciągu kompetencje 2. Nauczyciel podzielił dzieci na dwa zespoły. Pierwszy zespół ustawiony w kole, drugi w odległości 3 m. od okręgu. Dzieci w kole podają do siebie piłkę starając się o jak największą liczbę podań. Dzieci z rzędu mają za zadanie obiec dookoła okręgu, klepiąc kolejnego uczestnika, który wykonuje tę samą czynność. Zabawa rozpoczyna się na gwizdek nauczyciela, a kończy w momencie, kiedy wszyscy z rzędu przebiegną dookoła podających piłkę. Następuje zamiana ról. Wygrywa ten zespół, który wykona więcej podań.
Lekcja 1


W dniu 12 stycznia w oddziale przedszkolnym w grupie 0a ćwiczyliśmy kompetencje nr 1 - samodoskonalenie, kreatywność i inicjatywę twórczą. Lekcja składała się z 3 etapów. Nauczyciel uczył i pokazywał dzieciom poszczególne pozycje ręki i odpowiedniego ustawienia się dzieci, które wzajemnie się pouczały. W części drugiej zajęć w czasie zabaw doskonaliliśmy reakcję na sygnały. Na koniec zajęć po części 3 nastąpiło podsumowanie lekcji, dotyczące tego, czego się dzieci nauczyły na zajęciach.
Lekcja 2

W dniu 18 stycznia grupa 0a w dalszym ciągu ćwiczyła kompetencje nr 1. Dzieci swobodnie biegały po sali - na sygnał wskakiwały do obręczy umieszczonych na podłodze zgodnie z poleceniem nauczyciela. Aby urozmaicić zabawę liczba obręczy, do których wskakiwały dzieci, zmniejszała się. Jeżeli któreś dziecko nie znalazło się w obręczy dostawało dodatkowe zadanie ruchowe do wykonania i powracało do zabawy.

 

Lekcja 3

Podczas lekcji 3 grupa zerowa ćwiczyła w dalszym ciągu pierwszą kompetencje. Część pierwsza zajęć polegała na nauce określonych zachowań. Druga część polegała na wyćwiczeniu i doskonaleniu tych zachowań w zabawach. W fazie trzeciej uczniowie w grach wykorzystywali nabyte umiejętności. Na koniec zajęć nastąpiło krótkie podsumowanie.


Adres:
ul. Lipowa 11, 97-400 Bełchatów
Kontakt:
tel. 44 /632-22-18; kom. 510-791-755
e-mail: 
sp4@belchatow.pl

Godziny pracy sekretariatu: 
7:30 - 15:30
od poniedziałku do piątku