SZKOLNE WYCIECZKI

ROK SZKOLNY 2018/2019

W dniu 18 czerwca klasy 5a i 5c były na wycieczce w Sandomierzu. Po dość długiej, ale jakże przyjemnej podróży zwiedziliśmy Zamek Królewski, ratusz i rynek starego miasta, zobaczyliśmy Bramę Opatowską, przy której lodami świętowaliśmy urodziny Nikoli. Spacer podziemną trasą turystyczną schłodził nas do 14 stopni Celsjusza, w Świecie Ojca Matusza poczuliśmy się jak w filmie (dla niektórych skończyło się to aresztowaniem!), a w zbrojowni rycerskiej uczestniczyliśmy w żywej lekcji historii. Na koniec zobaczyliśmy jakże monumentalne ruiny zamku Krzyżtopór. Jak było? Zdania są podzielone, bo jedni twierdzą, że SUPER, a inni że EXTRA!

Zwiedzamy Kraków - dawną stolicę Polski!
Uczniowie klasy trzeciej zwiedzali dziś Kraków. Odwiedzili smoka wawelskiego, zamek, rynek Starego Miasta, Sukiennice itp. Dzieci także wysłuchały hejnału z Kościoła Mariackiego oraz kupiły pamiątki krakowskie na bulwarach wiślanych. We wspaniałych nastrojach wróciły do domu. Uczniowie byli pod opieką Pani Marzeny Osińskiej oraz Pani Emilii Ciołek.

W dniu 28 maja klasy drugie wybrały się na wycieczkę do Warszawy. Dzieci zwiedziły stolicę, poznały główne zabytki oraz baśnie i legendy związane z Warszawą, spacerowały po Parku Łazienkowskim, odwiedziły Grób Nieznanego Żołnierza.
Po obiedzie główną atrakcją było zwiedzanie Stadionu Narodowego - trasa zwiedzania pt." Piłkarskie emocje". Wszyscy wrócili bardzo zadowoleni i uśmiechnięci.

W dniach 20 i 21 maja klasa 5b wybrała się na dwudniową wycieczkę do Puław i Kazimierza Dolnego. Pierwszego dnia
na uczniów czekały atrakcje i zabawa w Magicznych Ogrodach. Drugiego dnia dzieci zwiedziły Pałac Czartoryskich
w Puławach, zabytki malowniczego Kazimierza Dolnego oraz Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie.
Uczniowie byli pod opieką pani Agnieszki Wojewody i Agaty Wojciechowskiej.

8 maja dzieci z oddziałów przedszkolnych 0a i 0b pod opieką p. M. Felczak, p. M. Grygiel i p. K. Krakowiak,
uczestniczyły w ciekawych zajęciach przyrodniczych.Zwiedziły łódzki Ogród Zoologiczny i Palmiarnię.

W dniu 7 maja klasy IIb i IIc uczestniczyły w wycieczce do ZOO Safari w Borysewie.  Wycieczka była realizacją projektu edukacyjno-ekologicznego we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Bełchatowie.

25.04.2019 r. klasy pierwsze odbyły wycieczkę malowniczymi szlakami okolic Tomaszowa Mazowieckiego. Dzieci zwiedziły bunkry z okresu II wojny światowej w miejscowości Konewka,  Groty Nagórzyckie, Niebieskie Źródła, Skansen Rzeki Pilicy. 

Uczniowie klas: 8a, 8b i 7a uczcili tegoroczną rocznicę niepodległości wycieczką do stolicy.

Najpierw odbył się spacer alejami Cmentarza Wojskowego na Powązkach. Uczniowie zapalili znicze na grobach bohaterów drugiej wojny światowej, których historię poznali w lekturze „Kamienie na szaniec”, a więc Rudego, Alka i Zośki. Oddali również hołd ofiarom katastrofy smoleńskiej, pochowanym w Dolince Katyńskiej i kwaterze „Na łączce”. W milczeniu mijali mogiły, podziwiając ich piękne, zabytkowe płyty nagrobne - dzieła sztuki. Jednak w największą zadumę wprowadziły ich długie, niekończące się szeregi brzozowych krzyży, a na nich informacje o wieku zmarłych: 19 lat, 20 lat, 16 lat, 18 lat ….

Kolejnym miejscem wycieczki było Muzeum Powstania Warszawskiego. Połączenie wyjątkowo oryginalnej ekspozycji
z ciekawą opowieścią przewodników zrobiło ogromne wrażenie. Właśnie tam można było posłuchać różnych opowieści
o historii.

Podsumowaniem wycieczki było obejrzenie musicalu pt. „Romeo i Julia” w jednym z najbardziej znanych teatrów warszawskich – Teatr Studio Buffo. Oglądanie spektaklu w okularach 3D jest niesamowite. I po raz pierwszy dostaliśmy
w teatrze … płaszcze przeciwdeszczowe! Efekty wodne – rozbawiały, talenty muzyczne – zachwycały, a umiejętności taneczne – oczarowały.
ROK SZKOLNY 2017/2018


Z okazji Dnia Dziecka uczniowie klasy 3c wybrali się do Szkółki Leśnej
Borowiny.
Atrakcjami były ścieżka edukacyjna Opowieści Bielika oraz
ognisko 🙂 Wychowawczynią jest pani Martyna Górna.

NA PIASTOWSKIM SZLAKU - dwudniowa wycieczka klas siódmych - 22-23 maja 2018r.
Trasa zwiedzania:
Dzień pierwszy: Kruszwica - Wenecja - Biskupin
Dzień drugi: Gniezno - Ostrów Lednicki - Strzelno


Wycieczka klas pierwszych do KWB w Bełchatowie i Napoleonowa.

Wycieczka do Wrocławia klasy 4B. W planie park trampolin, wystawa Kolejkowo, stare miasto oraz dużo dobrej zabawy. Dzieci były pod opieką pani Agnieszki Kardy i pani Agnieszki Wojewody.

Dnia 14 maja klasy 0 a i 0 b pod opieką wychowawczyń wybrały się na wycieczkę do Łodzi. Dzieci zwiedziły wystawę interaktywną w "Eksperymentarium", która umożliwiła samodzielne poznanie zagadnień z wielu dziedzin nauki i techniki, oraz brały udział w warsztatach plastycznych i edukacyjnych. Na koniec świetna zabawa w Jupi Parku.Klasy szóste w Toruniu - 11 maja 2018r. - zdjęcia...


11 maja 2018 r. zwiedzaliśmy Toruń. Piękna pogoda towarzyszyła nam podczas spaceru po Starym Mieście. Widzieliśmy m.in. Ratusz Staromiejski, pomnik i dom Mikołaja Kopernika, pomnik flisaka z żabkami, Krzywą Wieżę, mury obronne, bramy i baszty.
W planetarium obejrzeliśmy niesamowity seans! A w piernikarni sami zrobiliśmy pierniczki, które zabraliśmy do domu na pamiątkę.
Uczniowie klasy 4a i 4c.

PS Wiecie co podobało nam się najbardziej? WSZYSTKO!!!


26 kwietnia 50 uczniów z klasy 2a i klas 3 pojechało na wycieczkę do łódzkiego ogrodu zoologicznego. Wycieczka została zorganizowana przez Starostwo bełchatowskie. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach ekologicznych. Mieli okazję pogłaskać węża
i jeża oraz zrobić sobie zdjęcie z pawiem. Spotkania ze zwierzętami sprawiły im wiele radości. Pogoda była piękna, więc humor dopisywał wszystkim. Ogromne podziękowania dla pracowników wydziału edukacji ekologicznej Starostwa Powiatowego 😀.
Opiekunkami były panie: Krystyna Krakowiak, Marzena Osińska i Maria Pierszała.


 
W dniu 8 marca 2018 roku uczniowie klasy Vb wybrali się do Łodzi. W planie wycieczki były dwa miejsca: Muzeum Geologiczne im. Jana Ziomka oraz park trampolin SALTOS. W muzeum uczniowie wysłuchali interesującej prelekcji o skałach, minerałach 
i meteorytach, obejrzeli również zgromadzone tam fascynujące eksponaty. A w parku trampolin pod opieką profesjonalnych trenerów uczestniczyli w rozgrzewce, grali w zbijaka,skakali do basenu z gąbkami oraz uczyli się i doskonalili podstawowe elementy gimnastycznyczne. Być może taka wycieczka zachęci naszych uczniów do większego zainteresowania akrobatyką czy minerałami.WYCIECZKI SZKOLNE
 - archiwum

Adres:
ul. Lipowa 11, 97-400 Bełchatów
Kontakt:
tel. 44 /632-22-18; kom. 510-791-755
e-mail: 
sp4@belchatow.pl
Godziny pracy sekretariatu: 
pn., śr., czw., pt.: 7:00 - 16:00
wt.: 7:00 - 17:00