SZKOŁA PODSTAWOWA NR 4
                 im. Stefana Żeromskiego
                          w Bełchatowie

 

SZKOLNE WYCIECZKI

ROK SZKOLNY 2019/2020

6 lutego uczniowie klas piątych wybrali się na wycieczkę do Łodzi. Najpierw w Teatrze Pinokio obejrzeli spektakl „Koralina”. Ta pełna magii opowieść o energicznej dziewczynie, która lubi rozwiązywać niebezpieczne zagadki, spodobała się widzom. Kolejnym punktem programu była wizyta w łódzkim planetarium. Nowoczesny obiekt EC1 skrywa w sobie ogromną kopułę. Został na niej wyświetlony pokaz „Dobór naturalny” w technice 3D. Żywiołowe reakcje w trakcie projekcji dowiodły, że zrobiła na wszystkich duże wrażenie. Po wyprawie do Łodzi pozostaną niezapomniane wspomnienia. Warto uczyć się, bawiąc!

zdjęcia...


9 grudnia 2019r. uczniowie klasy IV i V a z okazji Mikołajek odwiedzili „Chatkę Spełnionych Marzeń”, która okazała się manufakturą nauki i zabawy. Wzięli udział w poglądowych zajęciach m.in. kulinarnych, podczas których poznali smak przypraw dodawanych do tradycyjnych pierniczków, obejrzeli świąteczny film w całości wykonany metodą poklatkową,
a następnie sami udekorowali świąteczne ciasteczka. Po doskonałej nauce i zabawie wszyscy zjedli smaczne kiełbaski, które wcześniej sami upiekli na ognisku.
Kolejnym punktem mikołajkowych niespodzianek była wizyta w domu pisarza-Stefana Żeromskiego-w Konstancinie Jeziornej. Niezwykle ciekawe doświadczenie obcowania z pamiątkami-przedmiotami codziennego użytku zarówno pisarza, jak i jego najbliższej rodziny- sprawiło, że wszyscy przenieśli się w czasy żywych obrazów historii. I chociaż wycieczka trwała cały długi dzień to uczestnicy wrócili bardzo zadowoleni, twierdząc, że było SUPER .
Opiekunami uczniów byli: p. Beata Danielczyk, p. Katarzyna Kawa , p. Anna Nowakowska-Ludwiczak, p. Justyna Turko.

zdjęcia...


Dnia 14 listopada 2019 roku uczniowie z klas 8 a, b, c oraz klas 7 wraz nauczycielami przedmiotów ścisłych panią Beatą Danielczyk, Katarzyną Kawą oraz Dorotą Pawłowską uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych w Centrum Nauki Kopernik
w Warszawie. Niewielkie grupy naszych uczniów uczestniczyły w zajęciach z chemii, fizyki i biologii przeprowadzając różnorodne doświadczenia. Po zajęciach laboratoryjnych nasi uczniowie mieli możliwość obejrzenia filmu „Jesteśmy kosmitami" w projekcji 3D w planetarium. Na terenie Centrum oglądali również wiele eksponatów i modeli prezentowanych na wystawach stałych i okresowych.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wycieczki.

zdjęcia...


4 października w ramach lekcji języka polskiego Pani Liliana Furga zorganizowała dla klas 5d i 5s wyjazd
do Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie. Dzieci obejrzały przedstawienie pt. "Tajemniczy ogród".
Tak bardzo im się spodobało, że już dziś marzą o kolejnej wizycie w teatrze.W dniu 23 września 2019r. klasa IVa wraz z wychowawcą p. Beatą Danielczyk oraz p. Marią Pierszałą wyjechała na wycieczkę integracyjną do Wioski Indiańskiej „Tatanka” do Solcy Małej w gminie Ozorków. Uczniowie mogli zobaczyć jedyną w Polsce indiańską ziemiankę oraz namioty tipi. Wnętrze ziemianki zachwyciło bogactwem wyrobów rękodzielniczych związanych z życiem i kulturą Indian. Duże wrażenie wywarły też zwierzątka preriowe, których, niestety, nie można było pogłaskać.
Gry i zabawy, w których uczestniczyli uczniowie, pokazały w jaki sposób można urozmaicić sobie czas wolny na powietrzu, a jednocześnie mogli poczuć się jak prawdziwe dzieci indiańskie.
W wolnym czasie uczniowie dokazywali na placu zabaw. Wszyscy w doskonałych humorach wrócili do domów.

ROK SZKOLNY 2018/2019

W dniu 18 czerwca klasy 5a i 5c były na wycieczce w Sandomierzu. Po dość długiej, ale jakże przyjemnej podróży zwiedziliśmy Zamek Królewski, ratusz i rynek starego miasta, zobaczyliśmy Bramę Opatowską, przy której lodami świętowaliśmy urodziny Nikoli. Spacer podziemną trasą turystyczną schłodził nas do 14 stopni Celsjusza, w Świecie Ojca Matusza poczuliśmy się jak w filmie (dla niektórych skończyło się to aresztowaniem!), a w zbrojowni rycerskiej uczestniczyliśmy w żywej lekcji historii. Na koniec zobaczyliśmy jakże monumentalne ruiny zamku Krzyżtopór. Jak było? Zdania są podzielone, bo jedni twierdzą, że SUPER, a inni że EXTRA!

Zwiedzamy Kraków - dawną stolicę Polski!
Uczniowie klasy trzeciej zwiedzali dziś Kraków. Odwiedzili smoka wawelskiego, zamek, rynek Starego Miasta, Sukiennice itp. Dzieci także wysłuchały hejnału z Kościoła Mariackiego oraz kupiły pamiątki krakowskie na bulwarach wiślanych. We wspaniałych nastrojach wróciły do domu. Uczniowie byli pod opieką Pani Marzeny Osińskiej oraz Pani Emilii Ciołek.

W dniu 28 maja klasy drugie wybrały się na wycieczkę do Warszawy. Dzieci zwiedziły stolicę, poznały główne zabytki oraz baśnie i legendy związane z Warszawą, spacerowały po Parku Łazienkowskim, odwiedziły Grób Nieznanego Żołnierza.
Po obiedzie główną atrakcją było zwiedzanie Stadionu Narodowego - trasa zwiedzania pt." Piłkarskie emocje". Wszyscy wrócili bardzo zadowoleni i uśmiechnięci.

W dniach 20 i 21 maja klasa 5b wybrała się na dwudniową wycieczkę do Puław i Kazimierza Dolnego. Pierwszego dnia
na uczniów czekały atrakcje i zabawa w Magicznych Ogrodach. Drugiego dnia dzieci zwiedziły Pałac Czartoryskich
w Puławach, zabytki malowniczego Kazimierza Dolnego oraz Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie.
Uczniowie byli pod opieką pani Agnieszki Wojewody i Agaty Wojciechowskiej.

8 maja dzieci z oddziałów przedszkolnych 0a i 0b pod opieką p. M. Felczak, p. M. Grygiel i p. K. Krakowiak,
uczestniczyły w ciekawych zajęciach przyrodniczych.Zwiedziły łódzki Ogród Zoologiczny i Palmiarnię.

W dniu 7 maja klasy IIb i IIc uczestniczyły w wycieczce do ZOO Safari w Borysewie.  Wycieczka była realizacją projektu edukacyjno-ekologicznego we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Bełchatowie.

25.04.2019 r. klasy pierwsze odbyły wycieczkę malowniczymi szlakami okolic Tomaszowa Mazowieckiego. Dzieci zwiedziły bunkry z okresu II wojny światowej w miejscowości Konewka,  Groty Nagórzyckie, Niebieskie Źródła, Skansen Rzeki Pilicy. 

Uczniowie klas: 8a, 8b i 7a uczcili tegoroczną rocznicę niepodległości wycieczką do stolicy.

Najpierw odbył się spacer alejami Cmentarza Wojskowego na Powązkach. Uczniowie zapalili znicze na grobach bohaterów drugiej wojny światowej, których historię poznali w lekturze „Kamienie na szaniec”, a więc Rudego, Alka i Zośki. Oddali również hołd ofiarom katastrofy smoleńskiej, pochowanym w Dolince Katyńskiej i kwaterze „Na łączce”. W milczeniu mijali mogiły, podziwiając ich piękne, zabytkowe płyty nagrobne - dzieła sztuki. Jednak w największą zadumę wprowadziły ich długie, niekończące się szeregi brzozowych krzyży, a na nich informacje o wieku zmarłych: 19 lat, 20 lat, 16 lat, 18 lat ….

Kolejnym miejscem wycieczki było Muzeum Powstania Warszawskiego. Połączenie wyjątkowo oryginalnej ekspozycji
z ciekawą opowieścią przewodników zrobiło ogromne wrażenie. Właśnie tam można było posłuchać różnych opowieści
o historii.

Podsumowaniem wycieczki było obejrzenie musicalu pt. „Romeo i Julia” w jednym z najbardziej znanych teatrów warszawskich – Teatr Studio Buffo. Oglądanie spektaklu w okularach 3D jest niesamowite. I po raz pierwszy dostaliśmy
w teatrze … płaszcze przeciwdeszczowe! Efekty wodne – rozbawiały, talenty muzyczne – zachwycały, a umiejętności taneczne – oczarowały.
ROK SZKOLNY 2017/2018


Z okazji Dnia Dziecka uczniowie klasy 3c wybrali się do Szkółki Leśnej
Borowiny.
Atrakcjami były ścieżka edukacyjna Opowieści Bielika oraz
ognisko 🙂 Wychowawczynią jest pani Martyna Górna.

NA PIASTOWSKIM SZLAKU - dwudniowa wycieczka klas siódmych - 22-23 maja 2018r.
Trasa zwiedzania:
Dzień pierwszy: Kruszwica - Wenecja - Biskupin
Dzień drugi: Gniezno - Ostrów Lednicki - Strzelno


Wycieczka klas pierwszych do KWB w Bełchatowie i Napoleonowa.

Wycieczka do Wrocławia klasy 4B. W planie park trampolin, wystawa Kolejkowo, stare miasto oraz dużo dobrej zabawy. Dzieci były pod opieką pani Agnieszki Kardy i pani Agnieszki Wojewody.

Dnia 14 maja klasy 0 a i 0 b pod opieką wychowawczyń wybrały się na wycieczkę do Łodzi. Dzieci zwiedziły wystawę interaktywną w "Eksperymentarium", która umożliwiła samodzielne poznanie zagadnień z wielu dziedzin nauki i techniki, oraz brały udział w warsztatach plastycznych i edukacyjnych. Na koniec świetna zabawa w Jupi Parku.Klasy szóste w Toruniu - 11 maja 2018r. - zdjęcia...


11 maja 2018 r. zwiedzaliśmy Toruń. Piękna pogoda towarzyszyła nam podczas spaceru po Starym Mieście. Widzieliśmy m.in. Ratusz Staromiejski, pomnik i dom Mikołaja Kopernika, pomnik flisaka z żabkami, Krzywą Wieżę, mury obronne, bramy i baszty.
W planetarium obejrzeliśmy niesamowity seans! A w piernikarni sami zrobiliśmy pierniczki, które zabraliśmy do domu na pamiątkę.
Uczniowie klasy 4a i 4c.

PS Wiecie co podobało nam się najbardziej? WSZYSTKO!!!


26 kwietnia 50 uczniów z klasy 2a i klas 3 pojechało na wycieczkę do łódzkiego ogrodu zoologicznego. Wycieczka została zorganizowana przez Starostwo bełchatowskie. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach ekologicznych. Mieli okazję pogłaskać węża
i jeża oraz zrobić sobie zdjęcie z pawiem. Spotkania ze zwierzętami sprawiły im wiele radości. Pogoda była piękna, więc humor dopisywał wszystkim. Ogromne podziękowania dla pracowników wydziału edukacji ekologicznej Starostwa Powiatowego 😀.
Opiekunkami były panie: Krystyna Krakowiak, Marzena Osińska i Maria Pierszała.


 
W dniu 8 marca 2018 roku uczniowie klasy Vb wybrali się do Łodzi. W planie wycieczki były dwa miejsca: Muzeum Geologiczne im. Jana Ziomka oraz park trampolin SALTOS. W muzeum uczniowie wysłuchali interesującej prelekcji o skałach, minerałach 
i meteorytach, obejrzeli również zgromadzone tam fascynujące eksponaty. A w parku trampolin pod opieką profesjonalnych trenerów uczestniczyli w rozgrzewce, grali w zbijaka,skakali do basenu z gąbkami oraz uczyli się i doskonalili podstawowe elementy gimnastycznyczne. Być może taka wycieczka zachęci naszych uczniów do większego zainteresowania akrobatyką czy minerałami.WYCIECZKI SZKOLNE
 - archiwum

Adres:
ul. Lipowa 11, 97-400 Bełchatów
Kontakt:
tel. 44 /632-22-18; kom. 510-791-755
e-mail: 
sp4@belchatow.pl

Godziny pracy sekretariatu: 
7:30 - 15:30
od poniedziałku do piątku