SZKOŁA PODSTAWOWA NR 4
                 im. Stefana Żeromskiego
                          w Bełchatowie

 

ROK SZKOLNY 2018/2019

 ROK SZKOLNY 2018/2019

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO
klasy "zerowe"     klasy ósme      klasy 1-3      klasy 4-7 

Nasi uczniowie brali udział w I edycji konkursu plastycznego „Mój las" organizatorem konkursu o zasięgu powiatowym było Nadleśnictwo Bełchatów przy współpracy Ligi Ochrony Przyrody. Wyniki konkursu ogłoszono 17.06.2019 r.

I miejsce zdobyła - Maria Malarska kl. 6a
II miejsce - Olga Grochowska kl. 6a
III miejsce - Maja Lis kl. 7c

Uczniów przygotowała Teresa Leś-Klupińska

Dziś, 17czerwca uczniowie klas 0-3 z wychowawcami uczestniczyli Gigantach Mocy w spotkaniu profilaktycznym pt: "Bezpieczne wakacje" , które przygotowali funkcjonariusze Straży Miejskiej w Bełchatowie.

13 czerwca 2019 roku zakończyliśmy akcję „PODZIEL SIĘ PLUSZAKIEM”. Zebraliśmy ponad 300 maskotek!!!
Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły pokazali, że mają wielkie serca.
Część pluszaków już trafiła do dzieci z Przedszkola Integracyjnego nr 3 w Bełchatowie. Ich radość była ogromna, co można zobaczyć na zdjęciach :-) Pozostałe pojadą do OSP w Magdalenowie, do dzieci poszkodowanych w wypadkach samochodowych.
Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do naszej akcji.

Beata Bedlechowicz i Monika Grygiel

16.06.2019r. uczniowie naszej szkoły - przedstawiciele klasy 6 a uczestniczyli w uroczystej mszy świętej z okazji Dni Patrona Miasta św. Jana Pawła II.
Skład pocztu sztandarowego: Anna Bożek, Maja Fidala, Olga Grochowska, Natalia Stawowczyk, Dawid Marczak, Tymon Oset, Marcel Siudy. Opiekunami dzieci były pani Ewa Domin i pani Katarzyna Zawadzka.
11 czerwca odbyło się spotkanie integracyjne naszych uczniów ze społecznością Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Bełchatowie. Klasa integracyjna 6b, przedstawiciele klasy integracyjnej 7a oraz zespół wokalno - instrumentalny 4NUTKI przygotowali przedstawienie profilaktyczne pt. "Rozsądni i bezpieczni" oraz koncert.
Występ został bardzo miło przyjęty przez wspaniałą publiczność :)
dzieci przygotowały Panie: Elżbieta Hajdan, Ilona Banasik, Patrycja Kołasińska oraz Beata Bedlechowicz

Dzieci z klas 0a i 0b (razem 31 dzieci) wzięły udział w przerwie śniadaniowej "Szkolna przerwa śniadaniowa-mleczna, z warzyw, owocowa". W ten sposób zachęcamy dzieci do zdrowego odżywiania. Wszyscy z ochotą przystąpili do programu i okazało się, że była to również świetna zabawa.

Dzieci przygotowały panie: Krystyna Krakowiak i Mariola Felczak.

Dziś(11.06), uczniowie klas 1-3 z wychowawczyniami po raz kolejny, w ramach projektu "Kino Szkoła", udali się do Gigantów Mocy. Wzięli udział w prelekcji na temat tego: co to są emocje, skąd się one biorą, co to jest agresja i jak sobie z nią radzić. Po prelekcji dzieci obejrzały film "Niedoparki".

 
W dniu 6 czerwca 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 12 w Bełchatowie odbył się II Powiatowy Konkurs Profilaktyczny „Sobą być - bez nałogów żyć", którego hasło przewodnie w tym roku brzmiało „Pułapki nowoczesnych technologii". W konkursie wzięło udział 8 szkół z naszego powiatu. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 8a w składzie: Alicja Darmach, Katarzyna Makowska, Krzysztof Konieczny i Tobiasz Rękorajski. Konkurs podzielony był na dwa etapy – test wiedzy oraz przygotowanie plakatu profilaktycznego z hasłem promującym bezpieczne korzystanie z telefonu komórkowego i komputera. Nie było łatwo, ponieważ konkurencja była bardzo silna, jednak to nasza „fantastyczna czwórka" okazała się najlepsza!
Uczniów przygotował pan Zbigniew Zawodziński.

W dniu 29 maja uczniowie klas integracyjnych naszej szkoły uczestniczyli w dniach otwartych w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym w Bełchatowie. Dziękujemy za zaproszenie i świetną zabawę.Opiekunami były panie:Ilona Banasik i Patrycja Kolasińska.

Konkurs Poezji Jacka Kaczmarskiego

W dniu 29.05.2019r. W Szkole Podstawowej nr 12 odbył się II Powiatowy Konkurs Poezji Jacka Kaczmarskiego. Składał się on z dwóch części. W pierwszej - recytatorskiej Jan Olczyk (kl.7b) zdobył II miejsce prezentując wiersz pt. "Robinson Crusoe". W części drugiej - poezji śpiewanej Amelia Przyłucka (kl. 8a) wykonała utwór pt. "Między nami", który ją uplasował również na II miejscu.
Ponadto naszą szkołę reprezentowały również uczennice z kl. 7b: Maja Kierzyńska i Maja Klawińska. Wszystkim uczestnikom gratulujemy udanych występów i trzymamy kciuki za następne. Opiekunowie: Arkadiusz Kruk, Beata Bedlechowicz, Monika Grygiel.

W dniu 27.05.19 uczniowie klas III - IV udali się na zawody piłki nożnej organizowane przez SP9. Po bardzo zaciętych i emocjonujących meczach ostatecznie plasujemy sie na 4 pozycji.
Gratulujemy chłopakom woli walki i ambicji do ostatatniego gwizdka sędziego👏Opiekunem był pan Rafał Doleciński.
Skład zespołu:
1. Pankanin Kuba
2. Pankanin Szymon
3. Jon Jakub
4. Ciachorowski Oskar
5. Michalec Michał
6. Moskot Kacper
7. Roksela Dawid
8. Macugowski Bartosz
 

W dniu 22 maja uczniowie klas II wzięli udział w warsztatach z szycia. Pod okiem Pani krawcowej wykonali ekologiczne torby na zakupy. Prezenty były przygotowane z okazji Dnia Matki i przechowywane do tego dnia w wielkiej tajemnicy. Niespodzianki bardzo podobały się Mamom.
W dniu 22.05.2019r. został rozstrzygnięty szkolny konkurs plastyczno -ekologiczny pt." Śmieciowe Stworki I przedmioty użytkowe ". Konkurs był efektem realizacji projektu we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Bełchatowie , które było fundatorem nagród. Gratulujemy zwycięzcom!
Konkurs przygotowały panie Alicja Kobylt i Maria Pierszała.

Dziś (21 maja) odbył się szkolny konkurs matematyczny pod hasłem "Ja też potrafię" 📐dla uczniów klas integracyjnych.
Wszyscy uczniowie otrzymali wyróżnienia.
Konkurs zorganizowały panie Patrycja Kołasińska i Martyna Górna.

19 maja Podczas Pikniku z Marszałkiem nasza szkoła przedstawiła montaż słowno – muzyczny pt.: „ Lata dwudzieste, lata trzydzieste".

Wystąpili soliści oraz recytatorzy.
Zespół wokalny – piosenka - pt.: „ Lata dwudzieste, lata trzydzieste".
Zuzanna Krawczyk klasa 5 – kilka słów nawiązujących do tematyki montażu.
Tatiana Kopala klasa 2 - zaśpiewała „ Ada to nie wypada"
Maja Klawińska, Jan Olczyk, Norbert Goszcz recytowali - utwór Mariana Hemara „ A ja nic, tylko ty"
Przemysław Marczak klasa 4 - zaśpiewał „ Zimny drań"
Jan Olczyk klasa 7 – recytował utwór Zdzisława Gozdawy, Wacława Stępnia „ Ballada o zegarku"
Jakub Wilk klasa 4 zaśpiewał „ Umówiłem się z nią na dziewiątą"

Uczniów przygotowali:Arkadiusz Kruk, Monika Grygiel, Katarzyna Zawadzka

Przesłuchania VI ARCHIDIECEZJALNEGO DZIECIĘCEGO FESTIWALU PIOSENKI PAPIESKIEJ I RELIGIJNEJ "SANTO SUBITO" za nami. Naszą szkołę reprezentowały dziewczynki z klas drugich Julita Grabowska i Alicja Kwiatek oraz uczeń klasy 4b Jakub Wilk.
GRATULUJEMY WSPANIAŁYCH WYSTĘPÓW! :)

opiekunowie Arkadiusz Kruk, Beata Bedlechowicz

16 maja 2019 uczniowie klas III-VIII po raz drugi uczestniczyli w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym „Orzeł Matematyczny" firmy Delta. Celem konkursu jest popularyzacja nauki przez zabawę oraz możliwość porównania poziomu wiedzy z rówieśnikami z terenu całej Polski.

54 uczniów rozwiązywało testy w swojej grupie wiekowej składające się z 21 pytań jednokrotnego wyboru o różnym stopniu zaawansowania. Uczestnikami konkursu opiekowały się panie: Anetta Pabich i Emilia Ciołek.

17 maja 2019r odbył się Mały Konkurs Recytatorski w MCK W Bełchatowie.
Antoni Wiliński - uczeń klasy 2b zdobył I miejsce i otrzymał Złotą Maskę.
Antoniego przygotowała pani Alicja Kobyłt.
Gratulacje!

W dniu dzisiejszym(14 maja) możemy się pochwalić naszymi Rugbystami 🏉💪 ich ciężka praca zaowocowała na boisku 🏆

Trzy drużyny - uczniowie klas 4,5 i 6 wzięli udział w eliminacjach Szkolnej Ligi Ruby Tag i walczyli o wejście do półfinału województwa łódzkiego ☝️

A zatem uczniowie klas 4 zakwalifikowali się na 1 🥇miejscu 💪

Uczniowie klas 5 i 6 wywalczyli 2 🥈miejsce ! 😊 i tym samym wszystkie trzy drużyny przeszły do kolejnego etapu, który odbędzie się 20 maja w Łodzi,trzymamy kciuki ✊!

Uczniów przygotowała pani Martyna Pacholczyk.

W środę 8 maja w parku przy Muzeum Regionalnym odbył się Bieg Konstytucji 3 maja. Kategorie wiekowe to: rocznik 2009, 2010 i 2011 dziewcząt i chłopców. Szkołę Podstawową nr 4 reprezentowali:
Jakub Jon (4s), Dawid Roksela (4s), Oskar Ciachorowski (4s), Dominik Mazurkiewicz (2a), Igor Woźniak (2a), Maja Minol (4a) oraz Alicja Kwiatek (2c).
Złoty medal 🏅 w kategorii 2009 zdobył Jakub Jon, a srebrny medal 🏅 w kategorii 2010 wywalczył Dominik Mazurkiewicz. Wszystkim zawodnikom dziękujemy za wspaniałą rywalizację i życzymy dalszych sukcesów. Opiekun: Arkadiusz Kruk.

 
W dniu 8 maja uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach ekologicznych pt. "Dzieciaki Sadzeniaki", które odbyły się w sklepie Leroy Merlin. Dzieci, pod kieunkiem Pań-pracownic sklepu, dowiedziały się wielu ciekawych informacji, np. Jak ważna w naszym życiu jest woda 💧oraz rośliny🌳🌱, z czego stworzone są płytki podłogowe i ścienne, jak stworzyć wymarzony kolor farby do pokoju itp. Uczniowie działali także praktycznie sądząc własne roślinki,🌱🌹🌼🌿 którymi obiecali wzorowo opiekować się w domu. 🍀
Uczniowie byli pod opieką p. Anety Gudajczyk i p. Emilii Ciołek.

7 maja 2019 roku odbył się szkolny konkurs matematyczny „Mistrz Matematyki" dla klasy III. Uczniowie zmagali się z 11 zadaniami otwartymi. Łącznie można było zdobyć 27 punktów. Aby zdobyć tytuł „Mistrza Matematyki" należało mieć ponad 80% punktów. Konkurs przygotowały panie: Anetta Pabich i Marzena Osińska.

03.05.2019r uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w mszy świętej z okazji Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Dziękujemy uczniom za udział w Poczcie Sztandarowym.

 
W dniu 03.04.2019r w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym odbył się XIII OGÓLNOPOLSKI KONKURS RECYTATORSKO-PLASTYCZNY pod tytułem "Przyroda w sercu i w poezji". Naszą szkołę reprezentowali Wiktoria Kochańska z klasy VI B, Aleksandra Jon z klasy VII A oraz Krystian Trzciński z klasy VIIA. Wyróżnienie otrzymał Krystian Trzciński.
Uczniów przygotowały panie Martyna Górna oraz Patrycja Kołasińska.W dniu 2 kwietnia 2019r. klasa II B wzięła udział w realizacji projektu ekologicznego realizowanego we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Bełchatowie pt."Twórczość z wiórków drewna osikowego'. Uczniowie pod okiem pracowników Starostwa Powiatowego wykonali kurczaczki wielkanocne.
Dnia 2 kwietnia klasy 4-7 wzięły udział w prelekcji dotyczącej obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu pod hasłem "Czwórka dla Autyzmu". 💙 Prelekcję przygotowały panie: Agata Wojciechowska, Patrycja Kołasińska i Ilona Banasik.
 

2 kwietnia uczniowie integracyjnej klasy 4a wzięli udział w obchodach Dni Świadomości Autyzmu pod patronatem Starosty Powiatu Bełchatowskiego. Solidarność z osobami dotkniętymi autyzmem pokazali swoją postawą i strojem, spotkali się z przedstawicielami innych szkół i przedszkoli na Placu Narutowicza, a w Gigantach Mocy obejrzeli przedstawienie teatralne pt. "Tulipan" w wykonaniu uczniów ze spektrum autyzmu z SOSW w Bełchatowie i ich rodziców.
21marca odbyl sie Szkolny Konkurs Szachowy.
1 miejsce zdobył Krzysztof Konieczny z kl. 8a
2 miejsce Tobiasz Rekorajski z kl. 8a
3 miejsce ucz kl 1a Knapik Alan.
Konkurs zorganizowały i przeprowadziły panie: Bogumiła Szafranska i Anetta Pabich.
POWITANIE WIOSNY
Dzisiaj do naszej szkoły zawitała wiosna! 🌷🌷🌹🌸🍀Uczniowie w barwnych strojach, z uśmiechem na twarzy oraz głośnym okrzykami i przyspiewkami powitali nową porę roku. 🌞Dzieci doskonale bawiły się przy rozwiązywaniu zagadek oraz językowych łamigłówek. Komisja wybrała klasy, które wyrożnily się w najciekawszym przywitaniu wiosny. Gratulujemy laureatom. Apel przygotowaly Panie opiekujące się Samorządem Szkolnym.

apel klas 0-3         apel klas 4-8


Pożegnanie zimy, powitanie wiosny - w oddziałach przedszkolnych 0a i 0b oraz w kl. 1a i 1b

W środę 20 marca 2019r. uczniowie naszej szkoły Krzysztof Konieczny, Tobiasz Rękorajski i Dawid Walczak - kl 8a,8b wzięli udział w II Powiatowym Konkursie Historycznym ,,Polaków Drogi Do Niepodległości".
Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 12 im.Kornela Makuszyńskiego.
Druga edycja tego konkursu została poświęcona Księstwu Warszawskiemu i Królestwu Polskiemu w latach 1815- 1831.
Konkurs został przeprowadzony w dwóch etapach:test pisemny i odpowiedzi ustne.
Nasi uczniowie zdobyli III miejsce. Otrzymali pamiątkowe dyplomy i ciekawe nagrody rzeczowe.
Gratulujemy!
 

Kolor zielony gościł dzisiaj w naszej szkole w ramach obchodów Dnia św. Patryka. Uczniowie wzięli udział w lekcjach kulturowych przygotowanych przez nauczycielki języka angielskiego. Były gry, quizy, projekcje multimedialne oraz malowanie twarzy w trzylistne koniczyny. Wszyscy, którzy tego dnia przyłączyli się do wspólnej zabawy, otrzymali złotą monetę jako symbol szczęścia i powodzenia. Wszystkim dziękujemy za wspólną zabawę!
14 marca 2019 roku w naszej szkole odbył się szkolny konkurs matematyczny 
„Supermatematyk”. Wzięło w nim udział 62 uczniów z klas IV-VIII. Uczniowie klas IV-VI rozwiązywali zadania otwarte, a klas VII – VIII test składający się z dziecięciu zadań zamkniętych. Aby zdobyć tytuł „Supermatematyka” w swojej kategorii należało mieć ponad 80% punktów. Konkurs przygotowywały panie Anetta Pabich, Dorota Pawłowska i Bogumiła Szafrańska.

Dnia 28 lutego 2019 r.uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XIII Powiatowym Konkursie Ortograficznym ,
,Z ortografią za pan brat!".
Tobiasz Stępień z klasy 6b zdobył II miejsce.
Patryk Siekierski z klasy 8a zajął III miejsce .
Artem Pavlovski z klasy 6a otrzymał wyróżnienie.
Uczniów przygotowały panie: Dorota Polak i Lilianna Furga.
Gratulacje!
 

Klasa 2B i pozostałe klasy drugie naszej szkoły w marcu podróżują na planetę Skarbonka. Realizują ciąg dalszy projektu "Od grosika do złotówki". Podróż po planecie Skarbonka poświecona jest oszczędzaniu i przechowywaniu pieniędzy. Poruszane będą również kwestie dotyczące zdrowego stylu życia.

Teatry profilaktyczne działające w bełchatowskich szkołach podstawowych wzięły udział III Powiatowym Konkursie Spektakli Profilaktycznych "Rozsądni i Bezpieczni" zorganizowanym 14 marca przez Szkołę Podstawową nr 12. Tematyką przedstawień były uzależnienia i zagrożenia czyhające na dzieci i młodzież. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody, które współfinansowało miasto.

Do przeglądu zgłosiło się siedem szkół. Zaprezentowały przedstawienia poruszające podstawowe problemy dotyczące młodych ludzi, takie jak przemoc, uzależnienia od narkotyków, alkoholu, internetu czy gier.

I miejsce:
Grupa „Klasa 6b" (SP 4), tytuł przedstawienia: „W niewoli nałogów"

Uczniów przygotowały panie: Ilona Banasik i Elżbieta Hajdan.

W dniu 13.03.2019r., odbył się konkurs wokalny im. Jana Brzechwy w Szkole Podstawowej nr 8 w Bełchatowie. Naszą "czwórkę" reprezentowali uczniowie: Ksenia Surmacka, Katarzyna Kwiecień z klasy 0a, Julita Grabowska, Tatiana Kopala z klasy 2a oraz Wojciech Mazurek z klasy 3a. W kategorii oddziałów przedszkolnych i zerówek, lll miejsce zdobyła Katarzyna Kwiecień, wyróżnienie Ksenia Surmacka, w kategorii klas 1-3, ll miejsce zdobyła Tatiana Kopala, wyróżnienie Wojciech Mazurek. Nagrodzonym uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów 👏🎼🎵💪. Uczniów przygotowały panie: Krystyna Krakowiak, Milena Maślanka oraz Marzena Osińska.

DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY 2019


DZIEŃ KOBIET W NASZEJ SZKOLE
W dniu 8 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kobiet. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego w imieniu całej męskiej społeczności szkolnej złożyli kobietom-małym, trochę starszym i całkiem dorosłym szczere życzenia. Obdarzyli także płeć piękną słodkim upominkiem. 🎂💐Równolegle na holu dolnym uczniowie pisali życzenia na "Tablicy życzeń". ✍️📃
Dziękujemy wybranym uczniom za zaangażowanie w akcję. 🌹🌺 - zdjęcia

Akademia z okazji Dnia Kobiet

W dniu dzisiejszym odbyła się dyskoteka z okazji Walentynek oraz Dnia Kobiet. Uczniowie bawili się doskonale przy rytmach muzyki tanecznej. Atrakcją dyskoteki była zorganizowana przez samorząd szkolny fotobudka, przy której uczniowie mogli robić sobie zabawne zdjęcia. 📷📷uczniowie naszej szkoły zakończyli karnawał hucznie i wesoło 🎩🎉🎊🎈🎆🎭🎵

Dnia 7 marca w naszej szkole odbył się koncert muzyczny zespołu "Celtic Trio". Uczniowie Czwórki mieli okazję zobaczyć troje utalentowanych osób: Pawła Szymiczka, Jacka Woźnicę i Agnieszkę Snopek, których połączyło zamiłowanie do tradycyjnej muzyki celtyckiej i tańców irlandzkich. Uczniowie wzięli aktywny udział w wydarzeniu próbując swych sił w stepie irlandzkim czy też grając na łyżkach. Zabawa była znakomita.

 
5 marca 2019 r. uczniowie klasy 5B wzięli udział w korowodzie ostatkowym organizowanym przez Muzeum Regionalne. Dzieci odwiedziły Urząd Gminy, Urząd Miasta, Starostwo i Bibliotekę Miejską. Na koniec czekał na uczestników słodki poczęstunek. Opiekunowie: pani Justyna Urbańska i Agnieszka Wojewoda.

Z okazji Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" uczniowie klasy 5 c zapalili znicz pod tablicą pamiątkową poświęconą Rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu.

Uczniowie naszej szkoły-przedstawiciele klasy 7b uczestniczyli w uroczystej mszy świętej z okazji Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych". Uczcili pamięc żołnierzy podziemia antykomunistycznego. Opiekunami dzieci byli Pani Emilia Ciołek i Pan Arkadiusz Kruk.

W lutym uczniowie klasy 2c rozpoczęli podróż po drugiej planecie Portfelik w ramach projektu "Od grosika do złotówki".
Na planecie Portfelik uczniowie: odczytali list od Grosika, omówili regulamin podróży. Zapoznali się ze sposobami zarabiania pieniędzy, poznali wygląd i zastosowanie karty kredytowej oraz płatniczej, wartość i potrzebę pracy, doskonalili umiejętność liczenia pieniędzy, rozwiązując zadania tekstowe. Poznali wartość pieniądza, zawody ludzi, którzy dbają o nasze bezpieczeństwo, utrwalili numery telefonów alarmowych. Aktywnie uczestniczyli w zabawach muzyczno-ruchowych przy piosence „Od grosika do złotówki", a także w zabawach matematycznych.
Zapraszamy do dalszej podróży z Grosikiem! W marcu będziemy na planecie Skarbonka! Wychowawczynią jest pani Agnieszka Karda.

 
 
Dzis w naszej szkole odbył się apel z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu. Dzieci oglądały prezentację pt. Razem z Sieciakami zmieniaj internet na lepsze" dotyczącą zagrożeń w sieci oraz racjonalnego i kulturalnego korzystania z Internetu.
Apel przygotowały panie Anetta Pabich i Emilia Ciołek.

BAL KARNAWAŁOWY

klasy 0-4    klasy 5-8

„Pokolenie pochylonych głów: smartfony i tablety – szanse, zagrożenia, alternatywy" pod takim hasłem odbyła się konferencja dla Rodziców prowadzona przez Panią Małgorzatę Więczkowską - specjalistę z zakresu edukacji medialnej.
Prelegentka prowadzi Serwis Internetowy Edukacja Medialna - www.edukacjamedialna.plopiekun: Beata Bedlechowicz

"Ten to one" - to hasło, pod którym dnia 28 stycznia uczniowie sprawdzali swoją wiedzę o krajach anglojęzycznych. 8 uczestników z klas VI i VII miało okazję przetestować swoje wiadomości na temat krajów anglojęzycznych z takich dziedzin jak kultura, geografia, film, książka i wiedza ogólna. Konkurs miał formę popularnej gry "Jeden z Dziesięciu", a celem konkursu była popularyzacja języka angielskiego, nie tylko pod względem językowym, ale przede wszystkim, wiedzy ogólnej o otaczającym nas świecie. Najlepszymi uczestnikami okazali się: Zuzanna Stępień kl. 7a - I miejsce, Mateusz Kaczmarek kl. 7a - II miejsce i Tobiasz Stępień kl. 6b - III miejsce.
Wszystkim uczestnikom i laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy chęci do dalszego poszerzania wiedzy na tematy związane z kulturą krajów anglojęzycznych.
Nauczyciele języka angielskiego

Z okazji Dnia Babci i Dziadka dzieci z oddziałów przedszkolnych 0a i 0b wraz z wychowawczyniami, zorganizowały w sali gimnastycznej uroczystość. Mili Goście mieli okazję obserwacji swoich wnucząt podczas recytacji wierszy, śpiewu piosenek, tańca i spektaklu muzycznego pt. „Rzepka”. Dzieci złożyły serdeczne gratulacje i obdarowały swoich Dziadków – złotymi rybkami, które mają spełniać 3 życzenia. To był dzień pełen uśmiechów, wzruszeń i radości...


16 stycznia 2019r. uczniowie naszej szkoły z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka odwiedzili podopiecznych Domu Pomocy Społecznej. Podczas barwnego występu porwali publiczność do wspólnego śpiewania☺🎤🎵🎶 Uczniowie pokazali, że pamiętają o najstarszych członkach naszej społeczności i obdarowali pensjonariuszy drobnym upominkiem- laurką.❤. Dzieci były pod opieką pani Emilii Ciołek i pani Anety Gudajczyk.
16 stycznia w Gigantach Mocy odbył się II Integracyjno - Noworoczny Koncert Kolęd i Pastorałek zorganizowany przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Bełchatowie. Koncert związany był z projektem edukacyjnym "Wszystkie Kolory Świata" pod patronatem UNICEF.
Na scenie reprezentował nas zespół wokalny 4NUTKI w składzie: Jakub Wilk, Amelia Bedlechowicz, Oliwia Cieślik, Anna Janiszewska, Maria Janiszewska oraz Alicja Rydz. Wspaniałą i niezastąpioną publicznością były dzieci z klas integracyjnych: Julia Cieślak, Olga Cieślak, Aleksandra Jon, Wiktoria Kochańska oraz Marcin Swędrak.
opiekunowie: Patrycja Kołasińska, Beata Bedlechowicz
W niedzielę 13 stycznia odbył się finał XVIII Regionalnego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Parafii pw Miłosierdzia Bożego oraz koncert laureatów. Tatiana Kopala zajęła I miejsce w kategorii soliści, klasy I-III :)
To już kolejny sukces naszej wokalistki w tym roku! GRATULACJE :)))
opiekun Beata Bedlechowicz
11.01.2019r. uczniowie kl. Ia i Ib uczestniczyli w eksperymentalnych lekcjach w ramach Programu Ekologicznego "Woda - naturalne bogactwo świata ludzi, zwierząt i roślin" zorganizowanych przez WOD-KAN Bełchatów.
Zima to dla ptaków czas poszukiwania pokarmu, aby przetrwać mroźną i śnieżną porę roku. Niektóre ptaki potrzebują pomocy człowieka w dokarmianiu. Mając to na uwadze w naszej szkole został zorganizowany Konkurs rodzinny „Karmnik dla ptaków". Celem konkursu było: zwrócenie uwagi na otaczające środowisko przyrodnicze, uwrażliwienie dzieci i młodzieży na dokarmianie ptaków zimą, poznanie ptaków, które odwiedzają zimą karmnik oraz sposobu w jaki się odżywiają oraz rozwijanie wyobraźni i zdolności manualnych.
W dniu 04.01.2019r., klasa 2 a wylądowała na planecie Grosik. Pan Grosik przywitał nas listem i zaprosił do wspólnej zabawy. Na planecie nazwanej jego imieniem, poznaliśmy pojecia: moneta, banknot, nominał, awers, rewers. Przeliczaliśmy pieniądze, stosowaliśmy miana: złoty, grosze. Samodzielnie rozwiązywaliśmy zadania tekstowe, zrobiliśmy czapeczki według instrukcji. To była świetna zabawa, nie możemy się już doczekać wyprawy na kolejną planetę. 🚀🚀😊
ORSZAK TRZECH KRÓLI - zdjęcia...

SZKOLNE JASEŁKA 2018 - zdjęcia...


Wręczenie nagród zdobytych przez uczniów w szkolnych konkursach organizowanaych do września do listopada - zdjęcia...

W dniu 19 grudnia klasy II B i IIC odwiedziły Teatr Wielki w Łodzi gdzie obejrzały spektakl " Dziadek do orzechów ". Wycieczka była finałem projektu "Łódzkie pełne kultury ".Po spektaklu odbyło się krótkie spotkanie podsumowujące projekt .Uczniowie otrzymali słodkie prezenty. Wychowawczyniami są panie: AlicjaKobyłt i Agnieszka Karda.


Dnia 10 grudnia odbyło się rozstrzygnięcie konkursu z języka niemieckiego na najładniejszą ilustrację do baśni Braci Grimm. W konkursie wzięło udział 8 uczniów z klas 7-ych i 8-ych. Komisja konkursowa w składzie pani K. Hejak-Kępa i A. Wojciechowska wyróżniła prace 3 uczniów. Otrzymali oni oceny celujące z języka niemieckiego i pamiątkowe dyplomy. Pozostali uczniowie otrzymali oceny bardzo dobre z języka niemieckiego. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Zwycięzcami organizowanego przez naszą szkołę IV Powiatowego Konkursu Wiedzy o Racjonalnym Żywieniu „ŻYJ ZDROWO, WESOŁO I KOLOROWO" zostali uczniowie Szkoły Podstawowej w Łękińsku.
W konkursie udział wzięły również: Szkoły Podstawowe nr 8 i nr 4 w Bełchatowie, których uczniowie zajęli ex aequo II miejsce, Szkoła Podstawowa nr 13 w Bełchatowie, która ukończyła konkurs na miejscu III i Szkoła Podstawowa w Szczercowie - na miejscu IV.
 

13 grudnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w mszy świętej w intencji Ojczyzny. Dziekujemy uczniom z kl. VIIa i VIIb za reprezentowanie Szkoły w Poczcie Sztandarowym.

Dzisiaj w naszej szkole w świetlicy zorganizowane zostały "Bożonarodzeniowe warsztaty" dla dzieci i rodziców, którzy wspólnie tworzyli najpiękniejsze i niepowtarzalne ozdoby świąteczne. Uczniowie i rodzice przy dźwiękach kolęd i magicznej atmosferze doskonalili swoje twórcze umiejętności. Organizatorzy zadbali także o słodki poczęstunek, na którym pojawiły się świąteczne pierniczki oraz inne przekąski. Doskonała atmosfera sprzyjała przedswiątecznemu oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia🎄🎄🎄🎅🎅🎅

Klasa IIB wzięła 10 grudnia udział w warsztatach wokalno-aktorskich w ramach realizacji projektu "Łódzkie pełne kultury "


Dziś w naszej szkole odbyły się Mikołajki. Uczniowie przebrani w mikołajowe czapki i czerwone stroje dumnie prezentowali się na szkolnych korytarzach. Każda klasa organizowała sobie Mikołajki we własnym gronie, jednak cala społeczność szkolną odwiedzili Mikołajowie, którzy w asyście Śnieżynek rozdawali dzieciom i pracownikom szkoły cukierki.

Dzień pełen wrażeń
6 grudnia do 0a i 0b przyszli górnicy i Mikołaj. Były tańce, piosenki, wierszyki, ciekawe rozmowy, prezenty oraz poczęstunek. Miłym gościom serdecznie dziękujemy!


Z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Tolerancji już po raz piąty w III Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza odbył się Powiatowy Konkurs pod hasłem „Bądź tolerancyjny". W konkursie wzięli udział uczniowie klas szkół podstawowych i gimnazjum z terenu miasta i powiatu bełchatowskiego. Celem konkursu było podniesienie poziomu świadomości społecznej dotyczącej funkcjonowania osób niepełnosprawnych, propagowanie postaw tolerancji oraz komunikacji międzyludzkiej, inspirowanie potrzeby niesienia pomocy drugiemu człowiekowi i wzbudzanie empatii.
W kategorii plastycznej uczennica naszej szkoły Klaudia Góralczyk z klasy 8b zdobyła III miejsce.
Serdecznie gratulujemy!


W dniu dzisiejszym IV klasiści - nasza najmłodsza grupa RUGBISTÓW 🏉 zmagała się na Turnieju Rozgrywek Półfinałowych w Łodzi w Rugby Tag.
Wywalczyli IV miejsce ,😊💪 a tym samym zdali egzamin sprawdzający ich umiejętności !👏 😊
Młodzi zawodnicy otrzymali dużo ciepłych słów, nagrody i motywację do dalszej pracy 🤓
Przypominamy i zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnych treningów pod okiem p. Martyny Pacholczyk.🤓

3 grudnia 2018r. odbyło się spotkanie z pracownikiem Schroniska dla Zwierząt w Bełchatowie,który uświadomił dzieciom jak ważne jest dbanie o zwierzęta i zapewnienie im odpowiedniej opieki. Została również przekazana karma, która zebrana została podczas organizowanej akcji w naszej szkole. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w zbiórkę karmy dla zwierząt. Akcje zorganizował samorząd szkolny wraz ze świetlicą.

Dnia 3 grudnia 2018r. odbył się apel z uczniami z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Głównym celem spotkania było przybliżenie naszym uczniom problemów osób z niepełnosprawnością wzrokowa, słuchową i ruchową, jak również zwiększenie świadomości naszych uczniów w temacie niepełnosprawności. Uczniowie zostali zapoznani z rodzajami niepełnosprawności i ich charakterystyką. Chętni uczniowie doświadczyli w jakiś sposób poznają i odbierają świat osoby z niepełnosprawnością ruchową, wzrokową oraz słuchową. Udział w tych zajęciach uświadomił uczniom, jakie problemy napotykają w swoim życiu osoby z niepełnosprawnością. Apel poprowadziły uczennice z klasy 7a. Jak co roku z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny pt. "Każdy inny, wszyscy równi".


W dniu 01.12.2018r., w Miejskim Centrum Kultury w Bełchatowie odbył się konkurs wokalny Małe gwiazdy. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy 2a- Julita Grabowska i Tatiana Kopala. Julita otrzymała dyplom i nagrodę za udział w konkursie, Tatiana otrzymała dyplom i nagrodę za zajęcie II miejsca. Dziewczynki spisały się na medal. Gratulujemy!


Czwartek, 29 listopada, zapisał się w historii Szkoły Podstawowej nr 4 w Bełchatowie im. S. Żeromskiego wielkimi zgłoskami. Ceremonia przejęcia sztandaru zgromadziła całą społeczność szkolną oraz wielu zaproszonych gości. Dotychczasowy symbol szkoły po 37 latach obecności w jej murach trafił do Muzeum Regionalnego w Bełchatowie.

Dzień Pluszowego Misia w oddziałach przedszkolnych.Wychowawczyniami są panie: Krystyna Krakowiak i Mariola Felczak.

Świat czarów i wróżb zagościł dzisiaj w naszej szkole. Z okazji zbliżających się Andrzejek odbyła się dyskoteka zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Cała społeczność uczniowska bawiła się doskonale. Dziękujemy klasie 8a za przygotowanie gabinetu wróżb oraz zabawy andrzejkowe.

Klasa II B wzięła udział w warsztatach animacyjnych pt."RE:cykl". Uczniowie realizują projekt "Łódzkie pełne kultury ". Wychowawczynią jest pani Alicja Kobyłt.

11 listopada na placu Wolności przy okazji obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbyło się uroczyste odsłonięcie pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego. Uroczystość tę uświetniła swoim śpiewem Tatiana Kopala uczennica klasy 2A – lureatka II miejsca XVIII Regionalnego Przeglądu Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej „Moja Ojczyzna”
W związku z setną rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę w naszej szkole nauczyciele organizowali szereg konkursów . 9 listopada zostały uroczyście wręczone nagrody, dyplomy i wyróżnienia. Wszystkim serdeczne GRATULUJEMY!😊

REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ - zdjęcia...9 listopada z okazji 100 lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości uczniowie klasy 3A, 6B oraz zespół wokalny "4 Nutki" przygotowali uroczystą akademię dla całej społeczności szkolnej. Opiekę artystyczną nad uczniami sprawowały panie: Marzena Osińska, Lilianna Furga, Ilona Bartosik, Beata Bedlechowicz. Bardzo dziękujemy za piękną lekcję historii.
zdjęcia...    

W dniu dzisiejszym odbył się XV Bieg Niepodległości. Nasi uczniowie w doskonałych nastrojach dzielnie walczyli o lokaty, jednak głównym celem biegu był patriotyczny charakter. Piękna pogoda sprzyjała dzieciom podczas zmagań sportowych. Opiekunami uczniów byli p. Emilia Ciołek i p. Arkadiusz Kruk.


5 listopada uczeń klasy VII b – Jan Olczyk zdobył GRAND PRIX
w
POWIATOWYM KONKURSIE POEZJI PATRIOTYCZNEJ -
„ Ojczyzna wierszem malowana”.
Jan pięknie zaprezentował utwór Władysława Bełzy „W podziemiach Wawelu”, zdobywając uznanie jury.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!Warsztaty edukacyjne pt.,,Przez dziurkę od klucza, czyli my po drugiej stronie lustra". Klasa 2B-realuzacje projekt "Łódzkie pełne kultury". Wychowawczynią jest pani Alicja Kobyłt.

IV miejsce w Półfinale Wojewódzkim w tenisie stołowym!

Mimo wielkiego zaangażowania reprezentacja chłopców SP nr 4 w Bełchatowie nie uzyskała awansu do Finału Wojewódzkiego, choć wszystkie mecze były bardzo wyrównane i w większości kończyły się wynikiem 3:2 lub 2:3. Zabrakło odrobiny szczęścia. Drużyna w składzie: Bartosz Wolski, Emil Dolata i Ernest Kosiński rywalizowała z najlepszymi drużynami z powiatów: radomszczańskiego, pajęczańskiego, bełchatowskiego oraz z Piotrkowa Tryb. Zawody odbyły się 29.10.2018r. w Dobryszycach. Wszystkim naszym tenisistom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Opiekun: Arkadiusz Kruk.

W sobotę 27 października kilku małych Artystów reprezentowało naszą szkołę podczas XVIII Regionalnego Przeglądu Piosenki Patriotycznej.
Wystąpili:
- Tatiana Kopala (kl. 2a) z piosenką "Uwierz Polsko",
- Jakub Wilk (kl. 4b) z piosenką "Mały Jaś z AK",
- duet Izabela Pietrasiak i Przemysław Marczak (kl. 4d) z piosenką "Płynie Wisła, płynie",
- zespół 4NUTKI w składzie Amelia Bedlechowicz, Anna Janiszewska, Maria Janiszewska i Alicja Rydz z piosenką "Dziewczyna z granatem ".
Wszystkie dzieci udowodniły na scenie kolejny raz, że mają ogromny talent wokalny i serce do muzyki:)))
opiekun Beata Bedlechowicz


25 października 2018r. dzieci z klas 0-3 uczestniczyły w spotkaniu z funkcjonariuszem Straży Miejskiej Bełchatów p. Jagodą Nieborak na temat "Grzeczne dzieci segregują i wykorzystują śmieci".

KONCERT MUZYCZNY W NASZEJ SZKOLE - zdjęcia...

"Czwórka" najlepsza w powiecie!!!
24.10.2018r. w Kleszczowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Bełchatowskiego w tenisie stołowym w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Chłopcy w składzie: Bartosz Wolski, Emil Dolata i Ernest Kosiński pokonali rywali grupowych z SP 3 i SP w Kleszczowie awansując do półfinału z I miejsca. Tam również potwierdzili dobrą formę eliminując SP 1. Zwycięstwem w finale wywalczyli cenny puchar oraz awans do półfinału wojewódzkiego. Dziewczęta w składzie: Laura Komar, Alicja Darmach i Katarzyna Makowska zajęły 5 m-ce w powiecie. Opiekun: Arkadiusz Kruk

Klasa 2B wzięła udział w warsztatach perkusyjnych
pt. "Bęben Show"-realizacja projektu "Łódzkie pełne kultury ".

W dn. 17.10.2018r świetlica szkolna w ramach zajęć prowadzonych podczas opieki nad dziećmi zorganizowała konkurs pt. "Dbam o zdrowie i higienę osobistą". Celem konkursu było sprawdzenie wiedzy o zdrowym odżywianiu i dbaniu o higienę osobistą oraz integracja uczniów w świetlicy szkolnej🙂. W konkursie brało udział 6 drużyn po 5 osób. Pierwsze trzy miejsca zostały nagrodzone🎖️🏆. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu. Organizatorami były panie: A. Gudajczyk, M. Janowska, J. Urbańska.


17 października 2018 roku w SP nr 4 odbył się II Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania prozy Stefana Żeromskiego. Tegoroczny konkurs wpisał się w konwencję Narodowego Czytania ,,Przedwiośnia” organizowanego przez Prezydenta Polski Andrzeja Dudę i opatrzony był hasłem ,,Dialogi o Ojczyźnie”.
W konkursie brali udział uczniowie klas VII i VIII (sześciu)szkół bełchatowskich.
Organizatorkami konkursu były panie: Lilianna Furga i Maria Pierszała.
I miejsce - Jan Olczyk-SP nr 4
II miejsce - Aldona Kowalska SP nr 12
III miejsce – Michalina Aleksanderek SP nr 5
Wyróżnienie: Aleksandra Pasierbska SP nr 3
Kinga Janura SP nr 9
Fabian Dudkiewicz SP nr 1
Nagroda Publiczności: Aldona Kowalska SP nr 12
Gratulujemy!

ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH - zdjęcia...


Klasa 2 B bierze udział w projekcie "Łódzkie pełne kultury "II edycja.
W sobotę uczniowie zwiedzali Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. Wychowawczynią jest pani Alicja Kobyłt.


Miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej , które odbyły się 12 października, zakończył koncert „Jest taki kraj" w wykonaniu zespołu wokalnego „4NUTKI" ze Szkoły Podstawowej nr 4, dziecięcego chóru „Cantabile" działającego przy Miejskim Centrum Kultury, chóru Uniwersytetu Trzeciego Wieku "Pasjonata" i chóru nauczycieli „Bagatela". Wspólnie z nimi występowali również uczniowie i nauczyciele z bełchatowskich szkół oraz przyjaciele ,,czwórki ".

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w mszy świętej z okazji Dni Papieskich. Poczet sztandarowy reprezentowali uczniowie 8a i 7b. Dziękujemy za udział dzieciom w dzisiejszej uroczystości.DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ - szkolna akademia - zdjęcia...


Dziś w naszej szkole odbyło się spotkanie z przedstawicielami Fundacji Ośrodka Realizacji Inicjatyw,którzy przeprowadzili pogadankę na temat bezpiecznego kontaktu z psem🐕🐶. Cenne uwagi Pana Patryka przydadzą się uczniom na przyszłość. "Gwiazdą"spotkania był pies o imieniu Ajaks, który prezentował dzieciom sztuczki w zamian za pieszczoty i smakołyki🐶. Dzieci byly zachwycone Ajaksem, którego zapraszają do szkoły za rok. Przy okazji przypominamy o trwającej zbiórce karmy i artykułów dla zwierząt na rzecz schroniska w naszej szkole🐕🐶🐩🐈🐱. Zachęcamy do udziału w akcji. Dziękujemy Panu Patrykowi, Pani Mai oraz Ajaksowi za cenną lekcję.


Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji
„ 100 wyprawek dla polskich dzieci na Kresach
na stulecie odzyskania niepodległości
od młodzieży z województwa łódzkiego”

Koordynatorki - Katarzyna Zawadzka i Monika Grygiel


Szkolna dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka - zdjęcia...


Na pierwszym treningu Rugby Tag tym roku szkolnym starsi uczniowie klas VII przekazali tzw „pałeczkę" 🏈 młodszym kolegom i koleżanką 👉Jak widać szczęśliwą,
ponieważ to oni- uczniowie klas IV powtórzyli dzisiaj ich zeszłoroczne zwycięstwo w Bełchatowskiej Lidze Rugby Tag i zajęli I MIEJSCE🥇🏆🎉
Uczniowie klas V zaprezentowali dziś świetną grę, pamiętali czego nauczyli się w tamtym roku i zajęli ostatecznie II MIEJSCE🥈🎉
Obie drużyny zawalczą w Półfinale, który odbędzie się w Łodzi.
Opiekun dzisiejszych zawodów i prowadząca treningi p. Martyna Pacholczyk dziękuje obu drużynom za dzisiejszego ducha walki i dumnie wszystkim GRATULUJE 🤝

NARODOWE CZYTANIE „PRZEDWIOŚNIA” W CZWÓRCE
12 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Narodowym Czytaniu „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. Akcja przybrała formę dwuetapowego konkursu dla uczniów z klas VII i VIII. Po eliminacjach klasowych najlepsi lektorzy prezentowali wybrany fragment lektury przedstawiający obrazy Ojczyzny. W gościnnych progach biblioteki, przy ciastku i kompocie jabłkowym zostali wyłonieni zwycięzcy. Oto oni: Katarzyna Makowska z kl. VIIIa, Barbara Sokołowska z kl. VIIb, Bartosz Kalinowski z kl. VIIIb oraz Zuzanna Stępień z kl. VIIa i Kinga Pijewska z kl. VIIc. Wszystkim uczestnikom należą się ogromne brawa za wysoki poziom prezentacji. Fotorelację z konkursu można obejrzeć na fb szkolnym i stronie internetowej szkoły.


ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

Adres:
ul. Lipowa 11, 97-400 Bełchatów
Kontakt:
tel. 44 /632-22-18; kom. 510-791-755
e-mail: 
sp4@belchatow.pl

Godziny pracy sekretariatu: 
7:30 - 15:30
od poniedziałku do piątku