6 marca 2020r. w Szkole Podstawowej w Kurnosie Drugim odbył się I Międzyszkolny Konkurs Muzyczny im. Alfonsa Brandta, w którym uczestnicy wykazali się umiejętnością gry na instrumentach. W kategorii klas I-III Alicja Kwiatek zajęła I miejsce, a Tatiana Kopala wyróżnienie.
Tymoteusz Załęczny i Zuzanna Załęczna zajęli I miejsce w kategorii klas IV-VI.
3 marca 2020 roku z okazji DNIA PISARZY w bibliotece szkolnej odbył się KONKURS KALIGRAFICZNY dla klas I-III i IV-VIII, do którego przystąpiło 41 uczniów, 14 z klas I-III i 27 z klas IV-VIII.
W dniu 6 marca 2020r. w naszej szkole obchodziliśmy Europejski Dzień Logopedy. Uczniowie klas III wzięli udział w warsztatach logopedycznych pod hasłem "Dobre oddychanie to piękne przemawianie". Uczestnicy warsztatów pod okiem szkolnego logopedy p. Natalii Rzewnickiej usprawniali przede wszystkim prawidłowy tor oddechowy, kształcili słuch poprzez gry i zabawy logopedyczne.
Mamy II miejsce w Mistrzostwach Powiatu Bełchatowskiego w piłce siatkowej chłopców!!!
06.03.2020r. w Szkole Podstawowej nr 9 odbyły się zawody sportowe w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej (rocznik 2005-2006).
Skład reprezentacji SP4: Brajan Ruda, Szymon Bald, Jakub Szymański, Bartłomiej Martyniak, Krystian Trzciński, Kacper Lisiak, Hubert Uciński, Paweł Kaczmarek.
Opiekun: Arkadiusz Kruk
02.03.2020r. w Szkole Podstawowej nr 13 odbyły się Mistrzostwa Bełchatowa w koszykówce chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Drużyna z SP4 zajęła III miejsce, pokonując swoich grupowych rywali z SP8 i SP5. W półfinale turnieju niestety zawodnicy z SP3 wygrali z naszą reprezentacją, a w meczu o III miejsce ponownie zmierzyliśmy się z SP8, pokonując ich po zaciętym meczu po raz drugi.
Skład reprezentacji SP4: Brajan Ruda, Szymon Bald, Jakub Szymański, Jakub Szewczyk, Hubert Uciński, Kacper Dykes, Jakub Rzepecki, Bartłomiej Tąpolski, Hubert Różycki i Bartłomiej Martyniak.
Opiekun: Arkadiusz Kruk
1 marca obchodzimy NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI „ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH”, którzy po latach zapomnienia wrócili do szerokiej świadomości historycznej Polaków. Święto zostało ustanowione przez Sejm RP w 2011 r.
2 marca 2020 r. w Szkole Podstawowej nr 8 im. Jana Brzechwy w Bełchatowie odbyła się uroczysta akademia poświęcona Żołnierzom Wyklętym pn. „ŻEBY POLSKA BYŁA POLSKĄ” z udziałem władz samorządowych i pocztów sztandarowych.
Żołnierze Wyklęci nazywani Żołnierzami Niezłomnymi, po II wojnie światowej przeciwstawiali się narzuconej władzy komunistycznej. Mieli odwagę upominać się o prawa Polaków do samostanowienia. Jesteśmy dumni, że Polska ma takich Bohaterów. Wyklęci żyją w naszej pamięci i są dla nas wzorem patriotyzmu.
Polecamy materiały edukacyjne Instytutu Pamięci Narodowej oraz Polskiego Radia:
27.02.2020r. uczniowie klas 7-8 wzięli udział w REKOLEKCJACH EWANGELIZUJĄCUCH „ARENA MŁODYCH” 2020 r. „ARENA MŁODYCH” to spotkanie ewangelizacyjne, którego pomysłodawcą jest abp Grzegorz Ryś, metropolita łódzki, który dzięki tej inicjatywie chciałby poruszyć serca młodzieży, odnowić relację młodych z Bogiem i Kościołem. To wyjątkowe wydarzenie ewangelizacyjne, ponieważ nie odbywa się w przestrzeni sakralnej, lecz w miejscu całkowicie świeckim, jakim jest hala widowiskowo - sportowa.
Do Atlas Areny w Łodzi przyjechało ponad 12 000 uczniów szkół podstawowych z klas 7-8 oraz ponadpodstawowych z archidiecezji łódzkiej. Naszej „CZWÓRKI” nie mogło tam zabraknąć!
Mieliśmy okazję spotkać się wspólnie na modlitwie i refleksji biblijnej oraz wysłuchać bardzo cennej
i inspirującej konferencji abp Grzegorza Rysia. Ponadto była możliwość odnowienia swojej wiary, poprzez sakrament pokuty i pojednania oraz adorację Najświętszego Sakramentu, umieszczonego w samym sercu Areny.
„ARENA MŁODYCH” to niewątpliwie największe wydarzenie ewangelizacyjne w Łodzi w ostatnich latach.
Serdeczne podziękowania ks. Kanonikowi Zbigniewowi Zgodzie Proboszczowi Parafii NNMP w Bełchatowie za zasponsorowanie naszego wyjazdu.
Dnia 28.02.2020r. oddział przedszkolny 0B odwiedził Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w naszym mieście. Pani Bibliotekarka przeprowadziła w bardzo ciekawy sposób lekcję ekologii.
25 lutego 2020 r. uczniowie klas szóstych i siódmych mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę o krajach anglojęzycznych w kolejnej edycji konkursu "Ten to one".
Konkurs miał formę popularnej gry "Jeden z Dziesięciu", a jego głównym celem było zachęcanie młodzieży do zdobywania wiedzy o historii, kulturze i geografii krajów anglojęzycznych oraz ich świętach i zwyczajach.
14.02.2020 roku na Lodowisku Miejskim odbyły się zawody łyżwiarskie. Uczniowie naszej szkoły rozwiązali worek z medalami zdobywając w trofea w każdej kategorii.
Gratulujemy sukcesów!
W naszej szkole przez cały tydzień działała Walentynkowa skrzynka pocztowa, a dzisiaj 14 lutego zostały rozdane anonimowe Walentynki. Uczniowie w naszej szkole przebrali się w czerwone stroje na znak miłości do nauki, szkoły i wszystkich nauczycieli. Były rozdawane też słodkie "krówki"
W środę 12 lutego 2020r. w SP 12 w Bełchatowie odbył się V Powiatowy Festiwal Piosenki Radosnej. Tatiana Kopala z klasy IIIa reprezentująca naszą szkołę otrzymała wyróżnienie. Opiekun: Arkadiusz Kruk
13 lutego oddziały przedszkolne 0a, 0b oraz kl. III b wzięły udział w warsztatach stomatologicznych. Dzieci przypomniały sobie jak dbać o zdrowie i higienę jamy ustnej. Oprócz zasad zdrowego odżywiania i prawidłowej higieny jamy ustnej największą radość sprawiła uczniom zabawa w stomatologa. Pod czujnym okiem specjalisty Pani Diany Dudy, usuwali próchnice, zakładali plomby jak również uczyli się właściwego szczotkowania zębów. Dziękujemy za przeprowadzenie tak ciekawych i pełnych wrażeń warsztatów.
W dniu 12.02.2020 roku uczniowie naszej szkoły występowali dla pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Bełchatowie. Dzieci tańcząc, śpiewając i recytując 💃🕺🎤🎵🎶wywołały uśmiech😊😊 na twarzach podopiecznych DPS-u a na koniec podarowały im przygotowane przez społeczność szkolną piękne laurki. W podziękowaniu dzieci otrzymały słodkiego cukierka 🍬🍬 i tuzin braw👏 Uczniów przygotowały panie Aneta Gudajczyk i Emilia Marczak.
Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Dlatego dzisiaj dzieci z naszej szkoły gościły swoje Babcie oraz Dziadków na uroczystości z tej okazji.
Przedszkolaki od samego rana z niecierpliwością czekały na zaproszonych gości.
Licznie przybyli: Babcie i Dziadkowie, mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie dla nich przygotowanym programie artystycznym. Dzieciaki pod czujnym okiem wychowawczyń zaprezentowały wiersze, piosenki oraz tańce, które ćwiczyły na tą uroczystość. W wyjątkowej atmosferze, wnuczęta wspaniale wystąpiły przed swoimi bliskimi.
To była naprawdę wyjątkowa uroczystość, pełna uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.
31 stycznia 2020 roku w naszej szkole odbył się szkolny konkurs matematyczny „Supermatematyk”. Wzięło w nim udział 69 uczniów z klas IV-VIII. Uczniowie rozwiązywali zadania otwarte jak i test składający się z zadań zamkniętych. Aby zdobyć tytuł „Supermatematyka” w swojej kategorii należało mieć ponad 80% punktów. Konkurs przygotowywały panie Anetta Pabich, Dorota Pawłowska i Beata Danielczyk.
6 lutego uczniowie klas piątych wybrali się na wycieczkę do Łodzi. Najpierw w Teatrze Pinokio obejrzeli spektakl „Koralina". Ta pełna magii opowieść o energicznej dziewczynie, która lubi rozwiązywać niebezpieczne zagadki, spodobała się widzom. Kolejnym punktem programu była wizyta w łódzkim planetarium. Nowoczesny obiekt EC1 skrywa w sobie ogromną kopułę. Został na niej wyświetlony pokaz „Dobór naturalny" w technice 3D. Żywiołowe reakcje w trakcie projekcji dowiodły, że zrobiła na wszystkich duże wrażenie. Po wyprawie do Łodzi pozostaną niezapomniane wspomnienia. Warto uczyć się, bawiąc!
FERIE SOCJOTERAPEUTYCZNE Udane ferie zimowe to dla wielu osób wyjazd w góry i szusowanie po stokach.
Okazuje się jednak, że równie wiele, co zimowe kurorty ma do zaoferowania nasza „CZWÓRKA”.
W programie m.in.:
- Nauka tańca ZUMBA, prowadzona przez Panią Weronikę Olczak z „POLE DANCE STUDIO Zumbe Fitness”,
- Seans w kinie KULTURA - film pt. ,,NIEDOPARKI".
- Korzystanie z lodowiska mBanku na Placu Narutowicza,
- Warsztaty kulinarne kuchni włoskiej w restauracji „SUGESTIA” - teoretyczne i praktyczne.
Na zajęciach dzieci miały okazję zobaczyć, jak powstaje pizza i jakich składników potrzeba, aby ją przygotować. Następnie samodzielne wykonały pizzę pod czujnym okiem pizzermana,
- Warsztaty plastyczne „Papierowa wiklina”- wykonywanie ozdób z „papierowej wikliny”.
Zajęcia artystyczne prowadzone przez Panią Edytę Weigel,
- Zabawa, relaks, przygoda w parku rozrywki dla dzieci „FIGLOBAJKA” - park trampolin, ścianka wspinaczkowa, basen z gąbkami, małpi gaj, zjeżdżalnie, tory Ninja, karuzela,
- Zimowe wrotkowisko! Oprócz świetnej zabawy Galeria Olimpia zapewniła bezpłatne wypożyczenie wrotek, kasków i ochraniaczy, świetną zabawę, animacje, super frajdę na torze wrotkarskim z certyfikowaną powierzchnią, mini szkółkę do nauki pierwszych kroków na wrotkach, prowadzoną przez profesjonalnego instruktora i animatora na wrotkach,
- Zajęcia sportowe, rekreacyjne, muzyczne, plastyczne, gry i zabawy integracyjne,
Ponadto odbywały się zajęcia z zakresu profilaktyki, prowadzone m.in przez przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie
W dniu 20.12.2019r. w klasie 3a odbyły się warsztaty bożonarodzeniowe dla rodziców i dzieci. W miłej, świątecznej atmosferze wielu rodziców odkrywało swoje talenty plastyczne, a dzieci zamieniły się w prawdziwych artystów, wykazując przy tym wiele pomysłowości i kreatywności. Przy dźwiękach kolęd, z pomocą rodziców powstawały kolorowe choinki, bombki, gwiazdki. Był to naprawdę mile spędzony czas, podczas którego dzieci i rodzice wspólnie pracowali, jednocześnie świetnie się bawiąc. Dziękujemy rodzicom za przybycie 🎅🌲❄️
W dniu 13.12.2019r. uczniowie naszej szkoły brali udział w obchodach 38 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Uroczystości rozpoczęło składanie kwiatów pod pomnikiem Pamięci Ofiar Stanu Wojennego z 13 grudnia 1981 r. Następnie odbyło się nabożeństwo, w którym dumnie reprezentowali naszą szkołę uczniowie klas 7a i 8a w składzie : Dawid Marczak, Tymon Oset, Wiktoria Pędziwiatr, Maja Fidala, Aleksandra Poryzała i Beata Bartos. Uczniowie byli pod opieką p. Emilii Marczak i p. Beaty Bedlechowicz.
W klasie 5d przygotowań do świąt ciąg dalszy- dziś byliśmy w Muzeum Regionalnym, gdzie nauczyliśmy się, jak zrobić aniołki z drzewa osikowego. Dzięki warsztatom mamy już piękne ozdoby na choinkę:)
11.12.2019r w świetlicy szkolnej odbyły się rodzinne Warsztaty Bożonarodzeniowe pt. "Idą święta"... Dzieci wraz z rodzicami wykonali różnego rodzaju ozdoby świąteczne:
gwiazdki, bombki, aniołki i Mikołajki.⭐😇🎅 Gwoździem programu był taniec Śnieżynek do piosenki "Hallelujah". Dziewczynki zaprezentowały się znakomicie za co zostały nagrodzone długimi brawami. 👏👏
W dniu 12.12.2019r., klasy 3a i 3c wybrały się do Muzeum Regionalnego na warsztaty świąteczne pt: "Przylecieli aniołowie". Dzieci wykonały aniołki z drewna osikowego. Największą frajdę sprawiło dzieciom ozdabianie aniołków. Użyły do tego cekinów, brokatów, kolorowych piórek. Powstały piękne, oryginalne prace.
W dniu 07.12.2019r., w Miejskim Centrum Kultury w Bełchatowie odbył się konkurs wokalny Małe gwiazdy. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy 3a- Julita Grabowska i Tatiana Kopala. Julita otrzymała dyplom i nagrodę za udział w konkursie, Tatiana otrzymała dyplom i nagrodę za zajęcie I miejsca. Dziewczynki spisały się na medal. Gratulujemy! 🎼🎵👍💪
6.12.2019 - dzień Mikołajek🎅 w naszej szkole. Dominującym kolorem dnia dzisiejszego była czerwień. Uczniowie i nauczyciele ubrali także dziś świąteczne gadżety by już od dziś poczuć bożonarodzeniową atmosferę. Do akcji wkroczyły Śnieżynki - pomocnice Św. Mikołaja, by pomóc mu w przedświątecznych obowiązkach. ✊💪Sumiennie rozdawały cukierki wśród uczniów,🍬🍬🍬🍬🍬🍬🍬 życząc wszystkim UDANYCH MIKOŁAJEK. 🎅🎅🎅🎅🎅🎅🎅
Wizyta Świętego Mikołaja to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Nasze przedszkolaki już od samego rana wyczekiwały wyjątkowego gościa. Wszystkie bardzo przeżywały to spotkanie. Dzieci zaśpiewały przygotowaną piosenkę, rozmawiały z Mikołajem i oczywiście chwaliły się, że są bardzo grzeczne. Święty Mikołaj obdarował przedszkolaków prezentami. Wizyta Mikołaja minęła w miłej atmosferze, wzbudziła wiele emocji, wszystkie dzieci jeszcze długo po spotkaniu przeżywały ten dzień.
Co roku 3 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych, którego celem jest zwiększenie świadomości publicznej na temat ograniczeń, z jakimi borykają się osoby z niepełnosprawnościami. Uczniowie Naszej szkoły mieli okazję bliżej zapoznać się ze wszystkimi rodzajami niepełnosprawności. Zapraszamy do fotorelacji.
Występ Aleksandry Gonerskiej z klasy 6c - autorki tekstu i muzyki do piosenki pt. "Bieg ku marzeniom" - laureatki szkolnego konkursu na tekst piosenki "Chcę żyć, jak ty"
W związku z obchodzonym świętem Barbórki, 5 grudnia gościliśmy w naszej szkole górnika. Bardzo ciekawie opowiadał o pracy w Kopalni KWB Bełchatów. Mogliśmy obejrzeć ciekawe ilustracje przedstawiające kopalnię. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób wydobywany jest węgiel oraz jak bardzo jest nam potrzebny w codziennym życiu, Górnik zaprezentował ubiór galowy. Dzieci miały okazję przyjrzeć się z bliska czapce górniczej i odznaczeniom, które górnicy otrzymują za długoletnią pracę w kopalni. Na koniec otrzymaliśmy słodki poczęstunek. Bardzo dziękujemy za miłą wizytę!
29 listopada odbyła się w naszej szkole nietypowa bo ekologiczna lekcja języka anielskiego dla klas drugich. Uczniowie w czasie zajęć poznawali ekologiczne pojęcia, dowiadywali się czym są elektrośmieci, jak z nimi postępować. Poznawali również nazwy urządzeń elektrycznych po angielsku. Na koniec uczniowie w grupach wykonali projekt "Moje miasto bez elektrośmieci".
Dnia 29.11.2019r w świetlicy szkolnej odbyła się zabawa andrzejkowa połączona z wróżbami.🧚♂️🧚♀️ Przy dźwiękach dziecięcej muzyki chętnych osób do zabawy tanecznej nie brakowało.. 🎉🎉🎈🎈
Spelling Bee 🐝 to konkurs języka angielskiego, w którym uczniowie sprawdzają swoją biegłość w literowaniu angielskich słówek. Dnia 28 listopada uczniowie klas 4 i 5 mieli szansę zmierzyć się w potyczkach słownych. Mistrzami literowania okazali się: Maja Kulińska kl. 4 a, Michał Michalec kl. 5 s i Olga Cieślak kl. 5 a. Organizatorami konkursu były nauczycielki języka angielskiego.
W dniu 29.11.odbył się turniej szachowy na szczeblu powiatowym. Nasi młodzi szachiści w skladzie Lena Muszyńska, Andrzej Kołasinski, Alan Knapik oraz Andrzej Erkiert dzielnie rywalizowali z przeciwnikami z innych szkół zajmując 4 miejsce 🎖️ Na uwagę zasługuje fakt że byliśmy najmłodszą ekipa turnieju. Dzieci biorąc udział w zawodach podgladaly starszych kolegow i zdobywały cenne doświadczenie.💪 Opiekunem zespołu była p. Emilia Marczak.
W dniu 28 listopada w Naszej Szkole odbył się I Międzyszkolny Integracyjny Turniej Warcabowy. Celem turnieju była integracja uczniów, a także kształtowanie postawy sportowej rywalizacji, rozwijanie umiejętności logicznego myślenia, kształtowanie umiejętności przeżywania sukcesów i porażek. Podczas turnieju panowała serdeczna atmosfera. 😀 Zawodnicy kibicowali sobie wzajemnie.🤝
Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy.👍🏆🏅
Światowy Dzień Pluszowego Misia to święto, które kochają wszystkie dzieci! 28.11.2019r. oddziały przedszkolne 0a i 0b wspólnie ze swoimi paniami świętowały ten dzień. Każde dziecko przyszło dzisiaj ze swoim przyjacielem - Misiem. Przybyły misie małe, duże, białe, różowe, kolorowe a każdy był piękny i wyjątkowy. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy. Poznały historie Święta Pluszowego Misia, bawiły się przy piosenkach „Jadą, jadą misie” i „Pluszowy miś”. Wspólnie kolorowały misie, które znają z bajek, a na koniec dnia obejrzały bajkę o Misiu Uszatku zajadając owocowe przysmaki. To był dzień pełen wrażeń! 🐻
W dniu 27.11.2019 r. klasy: 0 a, 0 b, 1 a, 1 b, 2 a, 2 b, 3a, 3b i 3c gościły w szkole pisarkę Barbarę Szelągowską oraz ilustratorkę książek Monikę Jędrychowską. Panie bardzo ciekawie opowiadały o procesie powstawania książki, jaką drogę przechodzi aż trafi do czytelnika. Pani Monika Jędrychowska zapoznawała dzieci z różnorodnymi technikami ilustrowania książek, a pani Barbara Szelągowska ciekawie opowiadała o tym, jak powstaje treść książki, skąd czerpie pomysły, inspiracje. Pisarka zaprezentowała dzieciom napisane przez siebie książki. Spotkanie przebiegło w bardzo sympatycznej atmosferze. Dzieci zadawały niekończącą się ilość ciekawych pytań dotyczących pracy pisarza i ilustratora. Panie zaproponowały dzieciom różne zabawy ruchowe z wykorzystaniem swoich utworów. Gościom towarzyszyła w zabawach olbrzymia maskotka – stonoga Jadzia, bohaterka książki pt. „Stonoga Jadzia i przyjaciele".
27 listopada br. wzięliśmy udział w XVIII Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji Adama Mickiewicza, który został zorganizowany w III Liceum Ogólnokształcącym w Bełchatowie.
W kategorii klas 4 – 6 wystąpiła Natalia Trzcińska z kl. 5d, prezentując fragment „Pana Tadeusza". Uczennicę przygotowała
p. Lilianna Furga.
W kategorii klas 7 – 8 zaprezentowali się: Jan Olczyk z kl. 8b , recytując utwór pt. „Powrót taty" i Norbert Goszcz z kl.8b. Za ciekawą interpretację wiersza pt. „Przyjaciele" Norbert otrzymał wyróżnienie. Chłopców przygotowała p. Monika Grygiel.
Gratulujemy!
W dniu 22.11.2019r. uczniowie klasy 6 C przygotowali spotkanie dla klas 4-8, poświęcone patronowi naszej szkoły, Stefanowi Żeromskiemu. W trakcie spotkania uczniowie przybliżyli historię naszej szkoły, a także życia i twórczości pisarza. Uczniów przygotowały: p. Maria Pierszała i K. Zawadzka
Dnia 22 listopada 2019r. dla naszych przedszkolaków z grupy 0b zorganizowane zostały warsztaty Edukido z wykorzystaniem klocków Lego. Zajęcia „Odnawialne źródła energii - potęga wiatru” pobudziły dziecięcą wyobraźnię i nauczyły zgodnego współdziałania. Dzieci były zachwycone! 😄
W dniach 12-15 listopada nasza szkoła po raz pierwszy brała udział w Powiatowym Tygodniu Logopedycznym. Inicjatorem, już V edycji, była Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Bełchatowie.
W tych dniach najmłodsze dzieci naszych oddziałów ( 0 a oraz 0 b ) uczestniczyły w zajęciach logopedycznych pt. „Deszczowe zabawy z rytmem” , a rodzice otrzymali broszurki ze wskazówkami logopedycznymi. Klasa 5 s w ramach projektu doskonaliła swoją dykcję oraz mogli się wykazać swoim „giętkim” językiem czytając nie najłatwiejsze „łamańce językowe”.
Na zakończenie Powiatowego Tygodnia Logopedycznego został rozstrzygnięty konkurs pt. „Zostań twórcą gry i pomocy logopedycznej”. Wszystkie prace były bardzo pomysłowe, dlatego jury jednogłośnie przyznała trzy pierwszorzędne miejsca dla Oliwii Bieniek z klasy I b, Andrzeja Kołasińskiego z II a oraz Krzysztofa Kargola z III c.
Laureatom konkursu serdecznie gratulujemy😊
Dnia 15 listopada klasa 8a wraz z opiekunami p. Agatą Wojciechowską i p. Natalią Rzewnicką gościła w murach III Liceum Ogólnokształcącego w Bełchatowie w związku z obchodami Dnia Tolerancji. Z tej okazji uczniowie "Mickiewicza" przygotowali część recytatorską dotyczącą tolerancji oraz występy wokalne. Dziękujemy za zaproszenie i słodki poczęstunek!
14.11.2019r. uczniowie klasy 1a byli w sklepie Leroy Merlin na warsztatach edukacyjnych "Dzieciaki Narzędziaki".
Wychowawczynią jest pani Krystyna Krakowiak.
14 listopada 2019r. dzieci z grupy 0b wybrały się do Muzeum Regionalnego na spotkanie pt. „Moja pierwsza wizyta w muzeum". Przedszkolaki dowiedziały się co to jest muzeum oraz w jakim celu chroni się zabytki i gromadzi eksponaty muzealne.
Wychowawczynią jest pani Martyna Górna
7 listopada 2019 roku rozstrzygnięto Miejski konkurs plastyczny MCK z cyklu „Papier w roli głównej" pt. „Rama do ..."
Wśród laureatów tego konkursu, znaleźli się również nasi uczniowie:
o Nagroda – Blanka Gorgoń z kl. 8a
o Nagroda – Marcin Swędrak z kl. 5a
o Nagroda – Alicja Rydz z kl. 6b
o Wyróżnienie – Maria Malarska z kl. 6b
o Wyróżnienie – Kamil Maras z kl. 7c
o Wyróżnienie – Weronika Wdowińska z kl. 6a
o Wyróżnienie – Kacper Stasiak z kl. 5a
Uczniów przygotowała pani Teresa Leś -Klupińska
12 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel dla uczniów klas 0-III z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Uczniowie klas trzecich wprowadzili zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918r. Recytowane wiersze i śpiewane pieśni patriotyczne pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość.
Uczniów przygotowali: p.Milena Łuczak, p.Alicja Kobyłt, p.Agnieszka Karda i p.Arkadiusz Kruk.
Apel z okazji Narodowego Święto Nieodległości dla uczniów klas 4-8 - zdjęcia...
6 listopada 2019 r. w klasach 7 b, 8 b oraz 8 c zostały przeprowadzone przez mediatora sądowego p. Wojciecha Grabowskiego, dwugodzinne zajęcia o charakterze warsztatowym pn. „KOMUNIKACJA BEZ PRZEMOCY”.
Porozumienie bez Przemocy to metoda komunikacji, która wyzwala szacunek do siebie i innych, pokazuje wartości, sprzyja znajdowaniu rozwiązań, podkreśla, że liczą się wszyscy i która pomaga chronić własne granice.
Dzięki tym warsztatom uczniowie zapoznali się z głównymi jej założeniami i w praktycznych ćwiczeniach odczuli, jak ten sposób porozumienia może pomóc im w konstruktywnym rozwiązywaniu nieporozumień. Ponadto poznali techniki empatycznego reagowania w trudnych, konfliktowych sytuacjach.
Mamy nadzieję, że zdobyte umiejętności przełożą się w codziennym, praktycznym działaniu naszych uczniów.
4 listopada 2019 r. uczniowie klas 5 a, 6 b, 7 b, 8 a, 8 b oraz 8 c wzięli udział w warsztatach podsumowujących ogólnopolski konkurs „uDOSTĘPniacze”, który został zorganizowany przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju.
Celem projektu było uwrażliwienie i podniesienie świadomości młodych ludzi na temat potrzeb osób, które mają trudności w poruszaniu się czy percepcji (np. seniorzy, osoby z niepełnosprawnościami, osoby z czasowymi urazami) oraz istniejących barier w otaczającej przestrzeni.
Zajęcia zostały przeprowadzone przez profesjonalnych trenerów delegowanych przez organizatora konkursu, którzy w bardzo interesujący i niekonwencjonalny sposób przybliżyli uczniom powyższą tematykę.
Podczas warsztatów uczniowie mieli możliwość wcielić się w osoby z różnymi niepełnosprawnościami. Mogli osobiście doświadczyć, czym jest niepełnosprawność i jak trudne do wykonaniamogą być podstawowe czynności dnia codziennego. Dzięki tej symulacji została rozbudzona w nich empatia, w zakresie odczuwania świata przez osoby
z niepełnosprawnością oraz uwrażliwienie i podniesienie świadomości na potrzeby innych.
Dziękujemy wszystkim uczniom za właściwą, kulturalną postawę oraz zaangażowanie podczas zajęć.
Z radością informujemy, że nasza szkoła otrzymała dofinansowanie z Ministerstwa Edukacji Narodowej
ze środków 0,4 % rezerwy subwencji oświatowej na rok 2019, na wyposażenie w nowoczesne pomoce dydaktyczne.
W sobotę 26 października odbyły się w Gigantach Mocy przesłuchania do XIX Regionalnego Przeglądu Piosenki Patriotycznej. Naszą szkołę reprezentowali:
- w kategorii klas I-III:
Oliwia Graczyk,Tatiana Kopala, Alicja Kwiatek i Liwia Osicińska (kl. 3c)
- w kategorii klas IV-VI:
Jakub Wilk (kl. 5b) i Zuzanna Załęczna (kl.5a).
Wszystkim wokalistom gratulujemy wspaniałych występów!
opiekunowie: Arkadiusz Kruk, Beata Bedlechowicz
W dniu 28.10.2019 w Kleszczowie odbyły się zawody powiatowe Igrzysk Dzieci w tenisie stołowym chłopców.
Po bardzo zaciętej walce ulegamy tym razem chłopcom z SP1 i plasujemy się na II miejscu.
Mimo że chłopcy zajęli II miejsce uzyskali awans do półfinału wojewódzkiego, ktory w listopadzie odbędzie się w Dobryszycach.
Uczniowie byli pod opieką pana Rafała Dolecińskiego.
Skład zespołu:
1. Wiliński Antoni
2. Grzegorek Igor
W minioną sobotę 10.2019 w hali Energia odbyły się zawody piłki siatkowej organizowane przez Akademie Siatkowki SKRY.
Nasza szkoła zgłosiła dwa zespoły jeden w "dwójkach"(rocznik 2009) oraz jeden w "czwórkach"(rocznik 2007).
Młodsi zawodnicy ostatecznie uplasowali się na 4 miejscu natomiast ich starsi koledzy zajęli 3 miejsce 🏆
Wielkie gratulacje i motywacja do dalszej pracy.
25.10.2019 roku na terenie szkoły odbył się szkolny konkurs „Sudoku", w którym wzięło udział 21 osób z klas IV - VIII. Celem konkursu było popularyzowanie łamigłówek logicznych wśród dzieci i młodzieży oraz doskonalenie umiejętności twórczego myślenia.
25 października 2019r. w naszej szkole gościliśmy przedstawiciela Straży Miejskiej. W spotkaniu wzięły udział oddziały przedszkolne 0A i 0B. Strażnik w trakcie prelekcji uświadomił o zagrożeniach jakie mogą spotkać dzieci w trakcie spotkania z obcą lub dorosłą osobą. Celem zajęć było zapoznanie najmłodszych i zrozumienie przez nich zasad: nie przyjmowania słodyczy, nie udzielania osobistych informacji, nie rozmawiania z obcymi, unikania odosobnionych miejsc, mówienia nie. Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze z aktywnym udziałem dzieci :)
Szkoła Podstawowa w Dobryszycach gościła 25.10.2019r. mistrzów i wicemistrzów powiatów: bełchatowskiego, radomszczańskiego, piotrkowskiego i pajęczańskiego w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej (IMS). Tym razem uczniowie naszej szkoły w składzie: Bartłomiej Martyniak kl. 7b, Jakub Szymański kl. 8a i Kacper Lisiak kl. 7b musieli docenić klasę rywali zajmując VI miejsce. Zawodnikom dziękujemy za zaangażowanie i sportową walkę.
Opiekunem grupy był p. Arkadiusz Kruk.
22 października 2019r., w rocznicę rozpoczęcia pontyfikatu św.Jana Pawła II, poczet sztandarowy naszej szkoły wziął udział w uroczystej mszy świętej w Parafii Farnej przy ul. Kościuszki. Pani Dyrektor Edyta Jasińska przed nabożeństwem złożyła kwiaty pod pomnikiem Jana Pawła II. Poczet sztandarowy reprezentowali uczniowie kl. 8a: Blanka Gorgoń, Aleksandra Jon, Nikola Kęsy, Zuzanna Stępień, Brajan Ruda i Jakub Szymański. Opiekunami były panie Agata Wojciechowska i Agnieszka Wojewoda.
Wszyscy jesteśmy uDOSTĘPniaczami!
Milo nam poinformować, że nasza szkoła zakwalifikowała się do ogólnopolskiego
konkursu „uDOSTĘPniacze” organizowanego przez Ministerstwo Inwestycji
i Rozwoju. Znaleźliśmy się w gronie 100 szkół podstawowych w całej Polsce, które miały
szansę realizować projekt dotyczący podniesienia świadomości młodych ludzi na temat
potrzeb osób, które mają trudności w poruszaniu się czy percepcji oraz istniejących
barier w otaczającej przestrzeni.
W ramach konkursu nasi uczniowie mogli uczestniczyć w lekcjach o dostępności, które były
prowadzone przez nauczycieli zgłoszonych do projektu. Materiały dydaktyczne, które
otrzymaliśmy z Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju pomogły zrealizować zajęcia
w ciekawy i niebanalny sposób.
Uczniowie, którzy wzięli udział w zajęciach dowiedzieli się m.in.:
- Czym jest dostępność?
- Jakich grup społecznych dotyczy tematyka „dostępności”?
- Jakie są przykłady barier i możliwości ich usunięcia.
- Czym jest program Dostępność Plus i jak Fundusze Europejskie wspierają osoby
z niepełnosprawnościami.
Kolejnym etapem udziału w konkursie było przygotowanie i złożenie pracy konkursowej.
Nasi uczniowie wykazali się dużą kreatywnością i zrozumieniem tematu. Mimo że znaleźli
się poza podium, dzięki ich zaangażowaniu nasza szkoła otrzyma nagrodę w postaci
6 warsztatów z dostępności poprowadzonych przez profesjonalnych trenerów zaś uczniowie,
którzy przygotowali pracę - dyplomy i upominki.
„To wielki nasz Rodak! To Polak wspaniały!" - Dnia 16.10.2019r. w naszym mieście obchodzony jest Dzień Papieski. Tradycyjnie świętowały go oddziały przedszkolne 0a i 0b. Z tej okazji dzieci przygotowały piękne serca dla Jana Pawła II i wspólnie z wychowawcami wybrały się pod pomnik papieża Polaka. Dzieci z radością niosły biało-żółte balony 😀
W dniu 10.10.2019 nasza szkoła była organizatorem Mistrzostw Bełchatowa Szkół Podstawowych w tenisie stołowym chłopców. Nasza reprezentacja w składzie: Rogala Marcel, Wiliński Antoni, Grzegorek Szymon po zaciętej rywalizacji wygrała turniej i zajęła I miejsce 🏆❗❗❗
W finale chłopcy pokonali SP1 i wraz z tą szkołą będą reprezentować Bełchatów podczas zawodów powiatowych, które odbędą się w Kleszczowie.
Wielkie gratulacje i trzymamy kciuki za kolejny turniej 👍
Z okazji Dnia Chłopaka dziewczynki z Samorządu Uczniowskiego rozdały wszystkim chłopcom z naszej szkoły słodkie upominki życząc przy okazji zdrowia, uśmiechu na twarzy i pogody ducha!
W piątek 20 września uczniowie naszej szkoły rozpoczęli sezon sportowy 2019/2020 💪
Wzięli udział w Powiatowych Biegach Przełajowych nad Zalewem „Patyki" w Zelowie.
🏃♂️🏃♀️
Nasi reprezentaci najmłodszej grupy startujących zmagali się na dystansie 1000m .
5 pierwszych biegaczy w oddzielnych kategoriach chłopcy, dziewczynki otrzymało „bilet"✅ na przełaje na szczeblu wojewódzkim .
I choć nie udało się wejść do czołówki, to szczególne brawa 👏 należą się uczniowi Piotrowi Kilańczykowi z klasy 6B , który zajął 6 miejsce w swojej kategorii ! To świetny wynik !
Wszystkim startującym dziękujemy za udział i zaangażowanie 👐i nie zapominajcie - Bieganie uczy by zawsze IŚĆ DO PRZODU! 😊💪
Opiekunami były pani Emilka Ciołek i pani Martyna Pacholczyk.
Nasi uczniowie na szlaku KOLOROWEJ LOKOMOTYWY - zdjęcia...
FOTORELACJA OBRAZUJĄCA WYKLEJANIE NAKLEJEK NA TERENIE SZKOŁY
Naklejki z hasłami nawiązujące do problemu braku dostępności w otoczeniu, zostały umieszczone zgodnie z przesłaną z Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju instrukcją.
Jeżeli jesteśmy zdrowi i sprawni, nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele utrudnień napotykają na swojej drodze osoby ze stałą lub czasową niepełnosprawnością bądź ograniczoną percepcją.
Jesteśmy przekonani, że wzbudzimy w Was zainteresowanie tematyką dostępności, pobudzimy do twórczego myślenia w tym temacie oraz wpłyniemy na budowanie świadomości barier występujących w naszym otoczeniu.
6 września uczniowie klas 4-8 wzięli udział w akcji Narodowe Czytanie. Spośród ośmiu nowel zaproponowanych przez Parę Prezydencką wybraliśmy cztery: Dobrą panią Elizy Orzeszkowej, Dym Marii Konopnickiej, Katarynkę Bolesława Prusa, Sachem Henryka Sienkiewicza. Każde ze spotkań odbyło się w scenerii nawiązującej do treści utworu. 8c gościła na herbatce w salonie pani Eweliny Krzyckiej, 7b na widowisku cyrkowym z udziałem groźnego sachema, na 5s uważnie patrzył sam Bolesław Prus, a 5d odwiedziła zadymiony świat Marcysia i jego mamy oraz namalowała go węglem. Wspólną lekturę otwierali goście honorowi. Byli to: pani Edyta Jasińska, pani Iwona Kalińska, pani Edyta Bartos, pani Maria Pierszała. Mistrzowskie czytanie Dorosłych stało się wzorem dla uczniów. To były niezapomniane chwile.
Dnia 07.09.2019 r. uczniowie naszej szkoły w składzie.. Hubert Różycki,Dawid Pisera, Beata Bartos,Maja Klawińska, Kinga Moskot, Iza Michalska dumnie uczestniczyli we mszy św. upamiętniającej 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Opiekunami były P. Aneta Gudajczyk i P. Agata Kostrzewa
Adres:
ul. Lipowa 11, 97-400 Bełchatów Kontakt:
tel. 44 /632-22-18; kom. 510-791-755 e-mail: sp4@belchatow.pl Godziny pracy sekretariatu:
7:30 - 15:30 od poniedziałku do piątku